صفحه اصلی / استان ها / قزوین / بیش از ۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در قزوین انجام شد

بیش از ۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در قزوین انجام شد

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد: در ابتدای فروردین‌ماه با تأمین این نهاده‌ها دو میلیون و 200 هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری انجام شد تا در ماه آینده مشکلی برای این امر وجود نداشته باشد.

جوجه ریزی

علی‌اکبر کبیری معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بعد از نوروز میزان مصرف گوشت مرغ کاهش پیدا کرده است.

وی تشریح کرد: علل مختلفی ازجمله افزایش قیمت نهاده‌ها موجب افزایش قیمت مرغ شد، به همین علت مرغداران انگیزه‌ای برای تولید نداشتند ولی در ابتدای فروردین‌ماه با تأمین این نهاده‌ها دو میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شد تا در ماه آینده مشکلی برای این امر وجود نداشته باشد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: گوشت قرمز منجمد در فروشگاه‌ها و مراکز تأیید با حضور بازرسین عرضه می‌شود؛ قیمت دام زنده گوسفندی برای هر کیلوگرم ۴۶ تا ۴۷ هزار و گوساله نیز برای هر کیلو ۳۸ هزار تومان است.

وی اضافه کرد: قیمت گوشت گوسفندی شقه برای هر کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان و ران و سردست برای هر کیلوگرم ۱۲۰ هزار تومان است، هم‌چنین قیمت گوشت گوساله برای هر کیلوگرم ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

کبیری تصریح کرد: در سال گذشته و به‌منظور تنظیم بازار ۶۶۷ تُن گوشت گوساله منجمد، ۳۱ تُن گوشت قرمز گوسفندی، پنج تُن گوشت گرم گوساله، ۱۰۵ تُن گوشت گرم گوسفندی، ۱۶۵ تُن گوشت مرغ گرم و ۵۴۷ تُن گوشت مرغ منجمد در بازارهای استان قزوین عرضه شد.

وی عنوان کرد: برای ماه رمضان تدابیر لازم اندیشیده شده است و نمایشگاه طرح ضیافت برپا خواهد شد و علاوه بر آن در سطح فروشگاه‌های معتبر نیز کالاهای ویژه تنظیم بازار ازجمله گوشت قرمز، مرغ، برنج و شکر ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهند شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در پایان یادآور شد: دو میلیون و ۹۳۱ هزار تُن شکر تنظیم بازار به‌صورت صنفی و صنعتی عرضه شد و کمبودی در این راستا وجود ندارد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

میراث فرهنگی و گردشگری

شناسایی آثار و محوطه های پیش از تاریخ ، تاریخی و اسلامی در بویین زهرا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری, فرزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *