صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / اتمام حجت سازمان حمایت با عرضه کنندگان ماسک به رعایت قیمت مصوب
ماسک

اتمام حجت سازمان حمایت با عرضه کنندگان ماسک به رعایت قیمت مصوب

کسب و کار نیوز - پیرو ابلاغیه های قبلی این سازمان در خصوص ضرورت رعایت نرخ های مصوب اقلام ضروری مبارزه با بیماری کرونا و با عنایت به مصوبات ستاد لجستیک مربوطه، حداکثر قیمت مصرف کننده ماسک سه لایه صنعتی 13000 و ماسک های کارگاهی 15000ریال تعیین گردید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ‌روابط ‌عمومی ‌سازمان ‌حمایت ‌مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ این در حالی است که گزارشات و شکایات واصله حاکی از آن است که انواع ماسک سه لایه در برخی از مراکز عرضه از جمله داروخانه ها، فروشگاههای زنجیره ای، اینترنتی و واحدهای صنفی بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسند. لذا در راستای جلوگیری از هرگونه اجحاف در حق مصرف کنندگان به ویژه در شرایط حساس کنونی، کلیه عرضه کنندگان مکلف به فروش کلیه اقلام ضروری مبارزه با بیماری کرونا به قیمت های مصوب می باشند و می بایست با قید فوریت نسبت به اصلاح قیمت های فروش خود اقدام نمایند. بدیهی است مسئولیت فروش به نرخ های بالاتر از قیمت مصوب به هر بهانه ای، مصداق ماده ۲ قانون تعزیرات حکومتی تلقی شده و مسئولیت آن متوجه واحدهای خاطی خواهد بود.
این اطلاعیه به منزله ابلاغ عمومی بوده و برای کلیه عرضه کنندگان لازم الاجرا می باشد. شهروندان محترم در صورت مواجهه با قیمت های بالاتر از قیمت های مصوب از طریق به شماره ۱۲۴ و یا سامانه ۱۲۴٫ir و یا سازمان ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور موارد تخلف را منعکس فرمایند.
لازم به ذکر است نظارت بر عملکرد داروخانه ها از طریق وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو انجام خواهد شد و تخلف این مراکز می بایست به شماره ۱۹۰ منعکس گردد.

همچنین مطالعه کنید:

واریز ۴ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال برای بیمه تکمیل درمان بنیاد شهید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، امید حاجتی مدیرعامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *