صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / پذیره‌نویسی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی اوراق منفعت

پایان هفته صورت می گیرد

پذیره‌نویسی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی اوراق منفعت

کسب و کار نیوز - چهارشنبه 11 دی‌ماه 1398 پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت به ارزش 100 هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران انجام خواهد شد.

شمشمین سری از پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت، چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در فرابورس ایران انجام خواهد شد. پذیره‌نویسی این سری از اوراق منفعت در ۴ نماد «افاد۷۱»، «افاد۷۲»، «افاد۷۳» و «افاد۷۴» انجام می‌شود و ارزش مجموع این اوراق ۱۰۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود، ضمن آنکه ارزش هر ورقه منفعت در این سری پذیره‌نویسی، یک میلیون ریال است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، انتشار این اوراق بنا به درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان بانی بوده و شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم (با مسئولیت محدود( به عنوان ناشر آن اعلام شده است.

موضوع انتشار اوراق یاد شده تامین مالی دولت و دوره سررسید آن ۴۲ ماهه است. بر اساس اطلاعیه منتشر شده، پرداخت سود این اوراق دوره‌های ۶ ماهه خواهد بود و سود درنظر گرفته شده برای آن ۱۸ درصد سالیانه تعیین شده است.

لازم به ذکر است که این صکوک منفعت دولتی فاقد بازارگردان بوده اما خزانه‌داری کل کشور نقش متعهد تسویه اصل و فرع آن خواهد بود. همچنین حداقل حجم هر سفارش ۱۰۰ ورقه است و امکان خرید از طریق تمام کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران امکان‌پذیر خواهد بود.

به اعتقاد اقتصاددانان انتشار اوراق بدهی دولتی زمینه جذب منابع مالی موجود در اقتصاد را فراهم کرده و می‌تواند به رفع کسری بودجه و تجهیز منابع پایدار برای دولت، تخصیص بهینه منابع حاصل از انتشار اوراق و خلق هوشمندانه بدهی در دوره‌های آتی بینجامد.

همچنین مطالعه کنید:

تاثیر افزایش نرخ ارز بر صادرات فرش دستباف

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالله بهرامی با بیان اینکه بیش از ۹۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.