پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / استان ها / تولید بیش از هزار تن بذور اصلاح شده گندم در شاهرود
گندم

تولید بیش از هزار تن بذور اصلاح شده گندم در شاهرود

کسب و کار نیوز : رییس اداره تعاون روستایی شاهرود از تولید و فرآوري هزار و 450 تن انواع بذور اصلاح شده گندم خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز سمنان، رییس اداره تعاون روستایی شهرستان شاهرود گفت: نیمه نخست امسال در مراکز خرید گندم شاهرود ۲ هزارو ۸۸۴ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
حسین پور از تامین و توزیع کود شیمیایی در این شهرستان خبر داد و افزود: از ابتدای سال تاکنون این شبکه در تامین و  توزیع هزار و ۴۰۳ تن انواع کود شیمیایی ، ریزمغذی و کودهای آلی و زیستی در بین کشاورزان این شهرستان نقش داشته است.
وی با بیان اینکه این شبکه امسال هزار و ۴۵۰ تن انواع بذور اصلاح شده گندم را در ۲ رقم پیشگام و میهن تولید و فرآوری کرده است، گفت : تاکنون ۲۰۰ تن از این بذور در بین کشاورزان شاهرودی توزیع شده است.
رییس اداره تعاون روستایی شهرستان شاهرود گفت  : تامین و توزیع ۲ هزار و ۳۵۰ تن نهاده های دامی و رفع نیازهای روستائیان شاهرودی شامل توزیع سه میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر مواد سوختی از طریق شرکت تعاونی ها از اقدامات این شبکه در سال ۹۸ است.
حسین پور تصریح کرد: امسال شبکه تعاونی روستایی شهرستان شاهرود در اجرای طرح کشت مشارکتی از طریق ۲ شرکت تعاونی تولید روستایی میغان و قلعه نو نقش داشته است که این طرح در ۲۰۵ هکتار از اراضی این شرکتها اجرا شد.

همچنین مطالعه کنید:

چرا صادرات سیگار کاهش یافت؟

به گزارش کسب و کار نیوز ، آمارها نشان می‌دهد که تا پایان بهمن ماه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *