سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / جامعه وکالت باید کمکی برای کشور باشند

رییس جدید مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه:

جامعه وکالت باید کمکی برای کشور باشند

رئیس جدید مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه گفت: جامعه وکالت و جامعه حقوقی باید کمک کار کشور باشند و در فرهنگ قانونمداری از جامعه وکالت انتظار بیستری می‌رود.

 به گزارش کسب و کار نیوز، علی بهادری جهرمی در مراسم معارفه رئیس جدید  مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه که بعدازظهر امروز برگزار شد با بیان این‌که «محوری ترین مفهوم در ماه مبارک رمضان خدمت به خلق است و  این توفیقی جدید برایم خواهد بود» به ارایه برنامه‌هایش در سمت جدید خود به عنوان رئیس مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه پرداخت و بیان کرد: ما اولین انتخاب‌ها بعد از بیانیه گام دوم هستیم که امیدوارم تجربه مثبتی برای قدیمی‌ترها باشیم. اولین نکته‌ای که در پیش خواهم گرفت ارتقای جایگاه و شان و منزلت نهاد وکالت، مشاوران و کارشناسان در سطح جامعه خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه رخی ناهنجاری‌ها را در جامعه می‌بینیم ولی تسری دادن آن به کل جامعه سنت ناروایی است. تصور جامعه این است که همه وکلا پولدار هستند ولی اینگونه نیست.

وی در خصوص اخذ پروانه وکالت خود گفت: دوست داشتم تجربه وکالت را بچشم ولی نه وکالت کرده‌ام و نه وکالت خواهم کرد.

رئیس جدید  مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه بیان کرد: در انجام کارها اصلی‌ترین کمک من خود وکلا و جامعه کارشناسان خواهند بود و هدف اصلی من این است که کار هر کسی را به خودش واگذار کنم و بر این اساس باید کار وکلا را به وکلا و کار کارشناسان را به کارشناسان واگذار کنیم.

وی از اساتید برتر حقوقی کشور دعوت کرد تا به این خانه که متعلق به آن‌هاست بیایند و گفت: رسما از اساتید برتر کشور می‌خواهم اداره این خانه را بر عهده بگیرند چون اینجا یک خانه تخصصی است.

وی دومین اولویت خود را مشاوره دانست و تصریح کرد: باید خدمات حقوقی کیفی‌تر و کارآمدتر به مردم ارائه کنیم تا در عین حال به صرفه تر برای مردم نیز باشد.

بهادری افزود: جمهوری اسلامی کشوری است که مردم باید در آن به را حتی به حق خود برسند که یکی از کارها این است که خدمات حقوقی را به صرفه به آن‌ها برسانیم چون وقتی کارها سهل الوصول باشد رغبت مردم هم به استفاده از وکلا بیشتر می‌شود و باید کاری کنیم تا مردم خودشان بخواهند بدون وکیل به دادگاه مراجعه نکنند.

وی با اشاره به موضوع شفافیت عملکرد جامعه وکالت گفت: توسعه شفافیت عملکرد جامعه وکلا باعث می‌شود که سره از ناسره بهتر شناخته شود و  اندک مواردی که کوتاهی دارند خود را به مردم نشان دهند.

وی افزود: با شفاعیت به مردم اجازه بیشتری برای انتخاب وکیل می‌دهیم.

رئیس جدید  مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه به موضوع تقویت و توسعه وکیل و کارشناسان اشاره و تصریح کرد: برخی خواهان استقلال مرکز و وکالت هستند که اصراری بر این موضوع نیست چون نکته مهم استقلال وکیل است.

وی افزود: یقینا باید استقلال وکیل در حد اعلای آن در کشور وجود داشته باشد و کشور اسلامی در این زمینه باید برای دیگران الگو باشد.

وی گفت: ما با تقویت بعد جدی آموزش در مرکز در جهت آموزش و تقویت وکلا گام برخواهیم داشت.

بهادری افزود: ما دو مشکل اساسی داریم؛ یکی این‌که نیاز به وکیل داریم و دوم این‌که سطح علمی مورد نیاز را در جامعه نداریم. اگر نظام آموزشی‌مان را تقویت کنیم ورودی‌هایمان هم تقویت خواهند شد. جامعه وکالت و جامعه حقوقی باید کمک کار کشور باشند و در فرهنگ قانونمداری از جامعه وکالت انتظار می‌رود.

وی گفت: آنطور که باید و شاید فعالیت جامعه وکالت را در عرصه بین‌المللی نمی‌بینیم. در اداره داخلی هم دولت را متهم می‌کنیم که برخی کارها را انجام نداده اما سوال این است که ما جامعه وکلا و حقوقی چقدر در آیین راستا تلاش کرده‌ایم. دغدغه اصلی وکیل باید حمایت از بنیان خانواده باشد و جامعه کارشناسی و وکلا به این سمت حرکت کنند.

وی در پایان از زحمات و تلاش‌های ریاست پیشین مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۱۷۱۶ روزنامه کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *