صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / برخورد با هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملاء عام

رئیس دادگستری اهر مطرح کرد

برخورد با هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملاء عام

رئیس دادگستری اهر گفت: با هرگونه روزه خواری یا تظاهر به آن در ملا عام برخورد جدی خواهد شد.

آرم قضایی

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در جمع مسئولان شهرستان اهر افزود: دستگاه قضائی و انتظامی با افرادی که اقدام به روزه خواری و یا تظاهر به روزه خواری در ملأ عام داشته باشند برخورد جدی خواهند کرد.

وی عمل به فرامین و احکام الهی، به ویژه روزه داری در ماه مبارک رمضان را وظیفه همگانی برشمرد و افزود: تظاهر به روزه‌خواری و روزه‌خواری در ملأ عام، روزه‌داران را معذب و برای فضای جامعه آفت است.

نظری در ادامه بر لزوم نظارت مستمر دستگاه‌های ذیربط بر تنظیم بازار ماه مبارک رمضان تأکید کرد و خواستار برخورد جدی با هرگونه اختلال، کم فروشی و سایر جرایم در بازار شد.

رئیس دادگستری اهر از فروشندگان و عرضه کنندگان کالاهای مصرفی نیز خواست با توجه به توان مالی مردم کالاهای خود را به قیمت مشخص شده به فروش برسانند، در غیر این صورت با افرادی که بخواهند در روند فروش کالاهای مصرفی اختلال ایجاد کنند برخورد خواهد شد.

در ادامه این جلسه دادستان عمومی و انقلاب اهر نیز گفت: با قاطعیت و جدیت تمام با روزه خواری یا تظاهر به روزه خواری در ملأ عام برخورد جدی خواهد شد.

رحیم عبدالهی گفت: روزه‌خواری یکی از مصادیق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی است و هر کسی که در ملأ عام تظاهر و یا اقدام به روزه‌خواری کند از ۱۰ روز تا ۲ ماه محکوم به حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق مجازات دارد.

وی ضمن تأکید بر تشدید نظارت‌ها بر بازار و مقابله با گران‌فروشی و کم فروشی افزود: در این خصوص اکیپ‌هایی به همراه نماینده دادستان برای کنترل بازار در ماه رمضان تشکیل می‌شود و در صورت محرز شدن تخلفات احکام لازم صادر خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

حضور ۴.۵ میلیون اتباع غیرمجاز در ایران/ کمک ناچیز کمیساریا

حسین ذوالفقاری، در حاشیه دیدار با فیلیپو گرندی، کمیسر عالی امور پناهندگان سازمان ملل اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.