صفحه اصلی / استان ها / ایلام / رهاسازی گوزن های سایت مانشت و قلارنگ در طبیعت ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام خبر داد

رهاسازی گوزن های سایت مانشت و قلارنگ در طبیعت ایلام

کسب و کار- سید اسدالله هاشمی گفت: برای اولین بار در سطح کشور در صدد رهاسازی تعدادی از گوزن های زرد سایت مانشت و قلارنگ در طبیعت استان طی سال جاری هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی با بیان اینکه در حال آماده سازی برخی زیرساخت های فرهنگی در بین عامه مردم برای رها سازی امن گوزن ها هستیم، افزود: گوزن های زرد ایرانی گونه ای در معرض انقراض هستند که طی سال های گذشته برای حفاظت و جلوگیری از انقراض نسل در سایت های محصورشده نگهداری می شوند
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به شرایط جغرافیایی مساعد استان ایلام و بررسی ها و مطالعات انجام شده، یادآور شد: تعدادی از گوزن های سایت مانشت و قلارنگ سال جاری در طبیعت منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ رهاسازی خواهند شد.
هاشمی با بیان اینکه لازمه امنیت و تکثیر طبیعی این گونه در معرض خطر انقراض حمایت های همه جانبه مردم از گوزن زرد ایرانی در محیط طبیعی است، یادآور شد: امیدواریم با اجتناب از شکار این گونه منحصر به فرد و نیز جلوگیری از ناامن سازی محیط زیستگاه آنها زمینه احیای گوزن زرد در طبیعت را فراهم آوردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: سنوات گذشته چند راس از این وحوش به استان های یزد و خوزستان ارسال شدند اما امسال به جای ارسال به دیگر استان ها، در محیط طبیعی حفاظت شده مانشت و قلارنگ رهاسازی می شوند تا به مرور به زندگی در محیط طبیعی عادت کنند.
وی با بیان اینکه گوزن های زرد احیا شده در سایت مانشت و قلارنگ با محیط طبیعی و جغرافیایی استان ایلام سازگاری پیدا کرده اند، خاطر نشان ساخت: این سایت جوابگوی تعداد گوزن ها نیست و با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، زیستگاه های طبیعی استان ایلام از جمله مناسب ترین مکان ها برای ادامه حیات این گونه در معرض انقراض است.

همچنین مطالعه کنید:

ilam

آمادگی تأسیسات گردشگری ایلام برای اقامت زائران اربعین در مسیر بازگشت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *