صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / دبی برخی از مسیل‌های شهر تبریز به یک سوم کاهش پیدا کرده است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شوای شهر تبریز:

دبی برخی از مسیل‌های شهر تبریز به یک سوم کاهش پیدا کرده است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شوای شهر تبریز گفت: دبی برخی از مسیل های شهر تبریز به یک سوم کاهش پیدا کرده و این کانال‌ها و مسیل‌ها باید لایروبی شود، برای لایروبی این مسیل ها نیازی به بودجه ویژه وجود ندارد.

image.png

‌به گزارش کسب و کار نیوز، عبداله تقی پور در جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه مدیریت مؤثر سیلاب احتمالی در شهر تبریز با بیان این مطلب افزود: برخی از کارها وجود دارد که برای اجرای آنها نیازی به اعتبار خاص و ویژه نداریم.

وی گفت: اگر یک صدم اعتباراتی که دولت برای بازسازی مناطق سیل زده هزینه می‌کند را امروز در شهرهایی مانند تبریز هزینه کند از بروز مشکلات متعدد جلوگیری می‌کند.

تقی پور با اشاره به نقاط پرخطر شهر تبریز، اظهار کرد: با بالا بردن دیواره مهرانه رود در برخی از مناطق و اصلاح برخی از مسیل‌ها می‌توانیم تا حد زیادی از بروز مشکلات جلوگیری کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تبریز با اشاره به توانمندی نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: نیروهای خدمات شهری با خلاقیت و نوآوری که دارند می‌توانند بسیاری از مشکلات را حل کرده و نباید منتظر دستور و اعتبار بمانند.

تقی پور در بخش دیگری از سخنانش به موضوع حاشیه نشینی در شهر تبریز اشاره کرد و افزود: اگر واقعاً معتقدیم یک سوم شهر تبریز در شرایط حاشیه نشین است و ساخت و ساز غیرمجاز در بخش‌هایی از شهر در حال انجام است باید برای این موضوع فکر اساسی انجام دهیم.

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: تمام اقداماتی ما باید به منظور پیشگیری از وقوع حوادثی مثل سیلاب باشد، چون وقتی این حادثه رخ داد دیگر نمی‌توان در برابر ان اقدامی انجام داد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کمیته امداد

مردم آذربایجان شرقی به “رزمایش بخشش ایرانیان” در ماه رمضان بپیوندند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمد کلامی اظهار کرد: در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *