صفحه اصلی / استان ها / هرمزگان / ترابری ۲۶ هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین‌المللی طی سال گذشته

ترابری ۲۶ هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین‌المللی طی سال گذشته

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ترانزیت بیش از ۱۴۶ هزار دستگاه خودرو، ترابری بیش از ۲۶ هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین‌المللی و رشد ۷۳ درصدی ترانزیت غیرنفتی در بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی سال گذشته خبر داد.

ترابری

به گزارش کسب و کار نیوز، قاسم عسکری نسب با ارائه گزارشی از عملکرد ۱۲ ماهه بنادر و دریانوردی لنگه و بنادر تابعه آن در سال ۹۷ اظهار کرد: در این دوره زمانی، درمجموع هشت میلیون و ۵۷۸ هزار و ۶۳۲ تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شد که یک‌میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۹۴ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و شش میلیون و ۶۶۶ هزار و ۷۳۸ تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص داشته است.

وی افزود: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتاً خودرو) در سال گذشته به ۳۰۲ هزار و ۳۷۳ تن رسید که نشانگر رشد ۷۳ درصدی در هم سنجی با سال پیش از آن است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن اشاره به جابجایی ۱۴۶ هزار و ۵۹۰ دستگاه خودروی ترانزیتی طی ۱۲ ماهه سال گذشته، از رشد ۵۲ درصدی این بخش از فعالیت‌های بندری خبر داد.

عسکری نسب همچنین میزان صادرات کالاهای غیرنفتی را ۸۸۷ هزار و ۱۶۹ تن اعلام کرد و گفت: عمده این کالاها شامل میوه و تره‌بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی ۱۲ ماهه سال ۹۷، بیش از ۷۶ هزار تن کالای غیرنفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در هم سنجی با سال پیش از آن، ۵۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود: طی سال گذشته، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام به ۲۴۵ هزار و ۲۴ تن رسید که رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه و بنادر تابعه آن را ۱۰ هزار و ۴۶۸ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، یک هزار و ۱۱۲ فروند شناور بالای هزار تن و ۲۱ هزار و ۲۶۲ فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته‌اند.

عسکری نسب گفت: طی سال گذشته، سه هزار و ۳۱۵ TEU کانتینر پر در این بندر تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش، افزایش ۴ درصدی را شاهد بودیم.

وی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی تعداد مسافران دریایی داخلی گفت: طی ۱۲ ماهه سال ۹۷، بیش از ۴۶۸ هزار و ۶۹۴ هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزایر خلیج‌فارس همچون کیش و ابوموسی جابجا شدند.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود: همچنین در بخش مسافرت‌های دریایی بین‌المللی، بندرلنگه توانست با ترابری ۲۶ هزار و ۳۴۵ نفر مسافر، رشد ۳ درصدی را در کارنامه عملیاتی ۱۲ ماهه سال ۹۷ ثبت کند.

عسکری نسب در پایان گفت: مرکز جستجو و نجات دریایی ( MRCC ) بنادر غرب هرمزگان در راستای اعمال وظایف حاکمیتی و به‌منظور حفظ و ارتقا ایمنی دریانوردی، در مدت ۱۲ ماهه سال ۹۷ با ۶۱ پیام اولیه و ۱۶ عملیات جستجو و نجات، موفق به نجات جان ۱۲۰ نفر در آب‌های حوزه استحفاظی خود شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان

اختلاف ۹۹۰ لیتری ظرفیت در دسترس و نیازآبی در هرمزگان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, امین قصمی در نشستی خبری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *