صفحه اصلی / استان ها / لرستان / زغال گیری از درختان بلوط لرستان!

زغال گیری از درختان بلوط لرستان!

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر زغال‌گیری در روستای تِل‌مینه از توابع بخش ویسیان، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان به محل اعزام شدند و توانستند کوره‌های زغال‌گیری را در محل مذکور منهدم کنند.

زغال گیری

 به گزارش کسب و کار نیوز، شیرزاد نجفی به توقیف یکدستگاه خودروی پراید که در مسیر همان روستا زغال حمل می‌کرد اشاره کرد و افزود : تعداد ۹۰ بسته زغال غیرمجاز بلوط در خودروی مذکور کشف و ضبط و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

نجفی همچنین به توقیف یکدستگاه خودروی سایپا که چوب بریده شده بلوط را حمل می‌کرد اشاره  و خاطرنشان کرد : این چوب‌ها به مقصد اصفهان حمل می‌شد که توسط نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرم آباد ضبط و پرونده این متخلفین برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با هشدار جدی به متخلفان و قاچاقچیان زغال و چوب گفت: در برخورد با سودجویان و کسانی که برای تهیه زغال، با قطع درختان اقدام به تخریب عرصه‌های جنگلی می‌کنند قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد.

وی حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه ای همگانی عنوان کرد و یادآور شد: شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع  به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به گزارشات مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه‌های ملی است.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مسکن مهر

مسکن مهر بروجرد از اماکن ورزشی، مذهبی و فرهنگی محروم است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سرهنگ مجید سوری در جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *