صفحه اصلی / استان ها / خراسان جنوبی / نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد

افضلی تاکید کرد:

نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد چرا که چوپانان این منطقه، دیده بانان جمهوری اسلامی هستند.

افضلی

به گزارش کسب و کار نیوز نظر افضلی، امروز ۲۵ بهمن، در شورای اداری استان با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور ضمن تسلیت شهادت مرزبانان و تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: خراسان جنوبی با خشکسالی ۲۰ ساله دچار عقب ماندگی تاریخی است.

وی با اشاره به اینکه این خشکسالی روی اقتصاد منطقه، اقتصاد کشاورزی و زندگی مردم تأثیر گذاشته است، افزود: ۳۰ درصد مردم نهبندان و سربیشه مجبور شدند، در این شرایط تحت پوشش کمیته‌های حمایتی قرار گیرند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر زیرساخت‌ها مغفول مانده است، تصریح کرد: دو بانده شدن راه‌ها در این استان بسیار کند پیش می‌رود.

افضلی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه، راه آهن است، اظهار کرد: متأسفانه در این شرایط، سرمایه گذاران برای آمدن به استان و سرمایه گذاری ترغیب نمی‌شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شوند و بودجه‌ای که برای تأمین آب در نظر گرفته شده، کم است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس ادامه داد: در این وضعیت مهاجرت افزایش می‌یابد که تنها در نهبندان ۷ هزار نفر کاهش جمعیت داشتیم و دلیل آن این است که زیرساخت‌ها به درستی پی‌ریزی نشده است.

افضلی با اشاره به عدم توسعه استان، افزود: باید نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد چرا که چوپانان این منطقه، دیده‌بانان جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه وجود امنیت نباید باعث شود که توجه به مردم استان کاهش یابد، یادآور شد: بحث قوانینی محاسبات در استان به خوبی رعایت می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خرفه؛ اکسیری از طبیعت

‌محسن پویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: خرفه گیاهی است که از ادوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *