صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / بهره‌برداری از ۶۰۰ کیلومتر آزادراه تا ۲ سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره‌برداری از ۶۰۰ کیلومتر آزادراه تا ۲ سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی ومدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تا دو سال آینده ۶۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور به بهره برداری می‌رسد.

ازادراه

به گزارش کسب و کار نیوز، خیرالله خادمی در آئین کلنگ زنی آزادراه بیستون – کرمانشاه – حمیل، از در دست احداث بودن ۱۱۶۷ کیلومتر آزادراه در کشور خبر داد و افزود: میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بیش از ۵۰ درصد است.

وی تأکید کرد: ساخت این پروژه‌ها مرهون تخصیص اعتبارات ۳۵۰۰ میلیارد تومانی از سوی دولت از محل فروش اوراق مشارکت برای پروژه‌های آزادراهی کشور است.

خادمی ابراز امیدواری کرد تا سال ۱۳۹۹، ۶۰۰ کیلومتر از این پروژه‌های آزادراهی در کشور به بهره‌برداری برسد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این ۶۰۰ کیلومتر آزادراه تقریباً معادل ۲۵ درصد آزادراه‌های موجود کشور است که در چند سال اخیر احداث شده است.

خادمی با بیان اینکه ساخت آزاد راه همچنان در دستور کار قرار دارد، گفت حدود ۲۲۲۱ کیلومتر قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه ساخت آزادراه منعقد منعقد شده که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آنها نیز شروع شود.

خادمی به اقدامات مؤثر در زمینه ساخت پروژه بزرگراهی در کشور نیز اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۷۸۰۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی در کشور در حال ساخت است.

وی افزود: سالانه حدود ۱۲۰۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی در کشور تکمیل شده و به شبکه بزرگراهی کشور متصل می‌شود و اولویت ما در این زمینه تکمیل گلوگاه‌های بزرگراهی کشور است.

وی با بیان اینکه احداث ۳۲۹۵ کیلومتر مسیر ریلی هم در کشور در حال اجرا است، گفت: این پروژه‌ها گام بزرگی در توسعه شبکه ریلی کشور محسوب می‌شود.

خادمی عنوان کرد: ۹۷۰ کیلومتر از پروژه‌های ریلی تقریباً آماده افتتاح است که بخشی از آن امسال افتتاح شده و بخشی دیگر تا پایان سال و یا بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: یکی از اقدامات ارزشمند در بحث توسعه شبکه ریلی اتصال مرکز استان کرمانشاه به شبکه ریلی کشور بود که ادامه مسیر تا مرز خسروی در دستور کار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه کریدور شرق به غرب کشور به صورت آزادراهی و بزرگراهی است، گفت: ساخت بزرگراه از کرمانشاه به سمت خسروی تا حد زیادی انجام شده و تنها مسیر کرمانشاه به سمت ایلام باقی‌مانده که یک بانده است و باید به چهار بانده تبدیل شود.

وی افزود: امیدواریم هرچه سریع‌تر محور حمیل به ایلام و از آنجا به سمت مهران نیز به صورت بزرگراهی اجرا شود که در این صورت کریدور شرق به غرب کشور به‌صورت آزادراهی و بزرگراهی تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بهره‌برداری از ۱۳۶۱ طرح اشتغال‌زایی و ۱۰ مدرسه سیار برکت در کرمانشاه

امیرحسین مدنی در سفر خود به کرمانشاه علاوه بر افتتاح ۱۳۶۱ طرح اشتغال‌زایی در مناطق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.