صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / فرآیند ترخیص تایرهای سنگین تسهیل می شود

فرآیند ترخیص تایرهای سنگین تسهیل می شود

مدیرکل مرکزی واردات امور مناطق آزاد ویژه گمرک جمهوری اسلامی در بخشنامه ای به گمرک های اجرایی سراسر کشور اعلام کرد: برای تسهیل فرآیند ترخیص تایرهای سنگین، گواهی بازرسی در مبدا چنانچه سازمان ملی استاندارد موافقت کند، ملاک عمل قرار می گیرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «عباس قبادی» معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دوازدهم دی امسال در نامه ای به «مهدی میراشرفی» رئیس کل گمرک و «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به تاکید کارگروه تنظیم بازار، شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی برای تامین لاستیک مورد نیاز کشور خواستار مساعدت لازم برای انجام آزمایش استاندارد و ترخیص تایر شد.
وی پیشنهاد داد برای جلوگیری از اتلاف زمان و کاهش فرآیند واردات و کاهش تحمیل هزینه های ناشی از انجام آزمایش ها و انبارداری، گواهی بازرسی در مبدا خرید کالا متناسب با ضوابط و قوانین اعمال شود.
«علی معقولی» مدیرکل مرکزی واردات امور مناطق آزاد ویژه گمرک نیز در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی دستور داد پذیرش گواهی بازرسی در مبدا خرید کالا مشروط به اعلام نظر سازمان ملی استاندارد خواهد بود که به محض وصول اعلام می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز، آمارها نشان می دهد سالیانه ۳۵۰ هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که ۲۵۰ هزار تن آن تولید داخل است.
بیشتر تایرها از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی وارد کشور می شود.
اقتصام**۹۱۳۲**۲۰۲۲

همچنین مطالعه کنید:

طلا

مکث طلا در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا , هر اونس طلا برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *