صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / وجود آثار رانش زمین در منازل روستای “میراحمد” ایذه

فرماندار هشدار داد:

وجود آثار رانش زمین در منازل روستای “میراحمد” ایذه

فرماندار ایذه با اشاره به مشاهده شدن آثار رانش زمین در منازل ساکنان روستای میراحمد از توابع این شهرستان، گفت: جابجایی اهالی روستای میر احمد باید هرچه سریعتر انجام شود.

روستا

مصطفی سمالی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به خطر رانش زمین و لزوم جابجایی ساکنان روستای میراحمد، اظهار کرد: مطالعات و اقدامات کارشناسی لازم جهت جابجایی اهالی روستای میر احمد انجام شده است. همچنین ستاد مدیریت بحران خوزستان بر لزوم جابجایی اهالی این روستا تایید کرده است.

وی افزود: در حال حاضر موضوع جابجایی اهالی این روستا در دستور کار بنیاد مسکن است.

فرماندار ایذه گفت: اداره‌کل زمین شناسی خوزستان ماموریت یافته است تا در همان منطقه زمینی را که خطر رانش نداشته باشد، برای جابجایی این روستاییان معین کند.

سمالی بیان کرد: علی‌رغم تجمع اهالی این روستا مقابل درب فرمانداری و بخشداری ایذه در اعتراض به وضعیت‌شان، تاکنون جابجایی اهالی روستای میراحمد عملی نشده است و انتظار داریم در بودجه امسال، برای این موضوع اعتباری پیش‌بینی شود.

وی با تاکید بر لزوم جابجایی هر چه سریعتر اهالی روستای میراحمد، تصریح کرد: سکونت در این منطقه  خطر دارد.این روستا در مسیر رانش زمین قرار دارد و ممکن است هر لحظه اتفاقی رخ دهد. 

سمالی بیان کرد: تاکنون مشکلی خاصی ایجاد نشده است اما با توجه به اینکه منازل ساکنان روستای میراحمد مستحکم نیستند، آثار رانش زمین و ترک‌هایی در این منازل قابل مشاهده است و احتمال اتفاقات دیگر وجود دارد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سدهای خوزستان

حجم کافی سدهای خوزستان برای مهار سیلاب‌های احتمالی بهار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, داریوش بهارلویی با اشاره به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *