صفحه اصلی / استان ها / لرستان / اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله

اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله خبر داد.

حوضه آبخیزداری

به گزارش کسب و کار نیوز، «شیرزاد نجفی» در جمع خبرنگاران از اجرایی شدن عملیات آبخیزداری همچون بند سنگی ملاتی به حجم ۲۴۵۰ مترمکعب و بند گابیونی به حجم ۶۰۰ متر مکعب در حوزه سیف‌آباد شهرستان الشتر خبر داد.

وی با اشاره به این‌که ساخت و تکمیل پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در کل استان در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: عملیات مکانیکی و بیولوژیکی حوزه سیف‌آباد شهرستان الشتر، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد و پنجاه میلیون تومان در حال ساخت است.

نجفی به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصدی این طرح‌ها اشاره کرد و گفت: حجم این بندها در مجموع ۳۰۵۰ متر مکعب بوده که از اوایل مهرماه امسال آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در این پروژه اهدافی چون جلوگیری از سیلاب، فرسایش خاک، اخذ رسوب، آبدهی چشمه‌ها و قنوات زیردست، جمع‌آوری آب‌های فصلی، تغذیه سفره‌های آب‌های زیرزمینی و… دنبال می‌شود.

این مسئول گریزی به دیگر عملیات بیولوژیک، اعم از چاله‌کنی و کپه‌کاری در این حوزه زد و خاطرنشان کرد: عملیات کپه‌کاری مراتع با ۱۵۰ هکتار، عملیات جنگل‌کاری اقتصادی با ۴۳۰ هکتار، قرق با ۴۰۰ هکتار و نهال‌کاری با ۷ هکتار در حال اجراست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان این‌که، پیشرفت فیزیکی عملیات کپه‌کاری صددرصد بوده است، تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این طرح‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

امامزاده زیدبن علی(ع)؛ نگین خرم‎آباد

به گزارش کسب و کار نیوز، قدمت ساخت بنای کنونی آن به سال ۱۳۰۷ هجری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *