صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / کمبود شدید خون برای بیماران تالاسمی / مردم نسبت به خون‌دهی اقدام کنند

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان عنوان کرد:

کمبود شدید خون برای بیماران تالاسمی / مردم نسبت به خون‌دهی اقدام کنند

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان از کمبود شدید خون برای بیماران تالاسمی خبر داد و از مردم برای اهدای خون و حل مشکل بیماران دعوت کرد.

خون

مریم خوش‌اخلاق در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ادامه حیات بیماران تالاسمی وابسته به خون و خون‌گیری است، اظهار کرد: تاکنون مردم نسبت به خون‌دهی کمک کرده‌اند‌ و با اهدای خون، بیماران تالاسمی حتی تا سن ۵۵ و ۶۰ سالگی عمر کرده‌اند. از مردم می‌خواهم اکنون نیز نسبت به خون‌دهی اقدام کنند.

وی افزود: حدود دو ماه است که بیماران تالاسمی با کمبود شدید خون مواجه هستند و این مشکل اکنون به اوج خود رسیده است.

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان گفت: در حال حاضر بیماران تالاسمی بین دو تا ۱۰ روز در نوبت خون‌‌گیری هستند. البته گروه‌های کمیاب خون مدت زمان بیشتری در نوبت خون‌گیری قرار دارند.

خوش‌اخلاق با اشاره به گروه‌های خون کمیاب، بیان کرد: بیماران تالاسمی با کمبود بیشتر گروه خونی A منفی و AB منفی مواجه هستند.

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان ادامه داد: سن نسل بیماران تالاسمی بزرگ شده‌ و ادامه زندگی آنها منوط به کمک کردن مردم است.

خوش‌اخلاق در خصوص فواصل خون‌گیری بیماران تالاسمی گفت: هر بیمار تالاسمی به طور متوسط از دو هفته تا ۴۰ روز به خون‌گیری نیاز دارد. البته بیماری، سرماخوردگی، فعالیت بیماران و یا موارد دیگر فواصل خون‌گیری را نزدیک‌تر می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

دستگیری عاملان آدم‌ربایی در اهواز

به گزارش کسب و کار نیوز، سرهنگ سید محمد صالحی اظهار کرد: در پی مراجعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *