صفحه اصلی / استان ها / کرمانشاه / مراجعه بیش از ۹۰۰ “زلزله زده” کرمانشاه به مراکز درمانی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد:

مراجعه بیش از ۹۰۰ “زلزله زده” کرمانشاه به مراکز درمانی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مراجعه بیش از ۹۰۰ نفر به مراکز درمانی در پی زلزله ۶.۴ ریشتری 4 آذر در حوالی سرپل ذهاب خبر داد.

زلزله زده

دکتر بهمن روشنی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به افزایش مراجعه زلزله زدگان به مراکز درمانی اظهار کرد: طی چند روز پس از زلزله بیش از ۹۰۰ نفر از زلزله زدگان به مراکز درمانی استان مراجعه کردند.

وی افزود: خوشبختانه عمده موارد بصورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند و در این بین بیش از ۵۰ نفر بستری و اعزام شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۳۰ نفر این افراد ترخیص شده و ۱۹ نفر همچنان بستری هستند.

وی با اشاره به استمرار حالت آماده باش مراکز درمانی استان گفت: خوشبختانه کمبودی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو در استان نداریم.با اعزام متخصص به مناطق زلزله زده هم اجازه ندادیم کمبود متخصص در این مناطق مشکل ساز شود.

پیش از این نیز و در ۶ آذر ماه نیز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مراجعه ۷۲۹ نفر به مراکز درمانی استان در پی زلزله ۶٫۴ ریشتری اخیر گفته بود، هم اکنون ۳۶ نفر بستری هستند.

دکتر بهمن روشنی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از افزایش شمار مصدومان بستری شده خبر داده و افزوده ۲۶ نفر از مصدومان در مراکر درمانی بستری بودند که این تعداد با مراجعات روز گذشته به ۳۶ نفر افزایش یافت. نیمی از مصدومان به خاطر تروما و نوع آسیبی که دیده اند هم اکنون در بیمارستان طالقانی بستری هستند.

روشنی با بیان اینکه حال عمومی تمامی مصدومان مساعد است، گفت: خوشبختانه مورد ترومای حاد نداشته ایم.

فرهاد فروزی، مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه از وقوع ۲۳۷ لرزه بعد از زلزله ۶٫۴ ریشتری ۴ آذر در کرمانشاه خبر داده و گفته، روند پس‌لرزه‌ها به شدت کاهشی است.

وی اظهار کرده، بعد از زلزله ۶٫۴ ریشتری ۴ آذر تا ساعت هفت صبح (6 آذر) ۲۳۷ لرزه در استان داشتیم که دو مورد آن بالای پنج ریشتر، هفت مورد بین چهار تا پنج ریشتر و ۴۲ مورد بین سه تا چهار ریشتر بوده است. بر خلاف زلزله بزرگ آبان سال گذشته، روند پس‌لرزه های زلزله ۶٫۴ ریشتری اخیر به شدت کاهشی بوده است.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه تعداد پس لرزه‌های زلزله ۲۱ آبان سال گذشته تاکنون را نیز ۵۸۴۰ مورد اعلام کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مبارزه با علف‌های هرز

مبارزه با علف‌های هرز در ۵۰۰ هزار هکتار از مزارع کرمانشاه

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا, فرهاد شریفی با اشاره به آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *