صفحه اصلی / استان ها / لرستان / مدرسه عاشورا درس ایثار و تسلیم شدن در مقابل اراده خداوند است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان:

مدرسه عاشورا درس ایثار و تسلیم شدن در مقابل اراده خداوند است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: مدرسه عاشورا درس ایثار، عزت‌مندی، ظلم‌ستیزی و تسلیم شدن در مقابل دستورات و اراده خداوند است.

تعزیه واقعه عاشورا؛ نوش آباد

حجت‌الاسلام سید «اسماعیل حسینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که دور شدن از اعتقادات، هضم شدن در فرهنگ اومانیستی غربی، از بین رفتن ارزش‌هایی مثل عفت، ایثار، دلسوزی به دیگران، دستگیری از نیازمندان، ازدواج آسان و همین‌طور؛ افتادن زالوصفتان بی‌رحم به جان بیت‌المال به تعبیر رهبر عزیزمان اژدهای هفت‌سر فساد و… باعث شده مردم بیش از هرزمانی به شنیدن مرام و پیام امام حسین (ع) محتاج باشند، افزود: امام‌حسینی که وقتی زخم‌های تنش را می‌شمردند زخمی روی دوشش دیدند که زخم شمشیر و نیزه و تیر و…نبود مشخص شد مربوط به کوله‌بار مهربانی آن مهربان است که هر شب با آن از نیازمندان دلجویی می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه قبول دارم ممکن است در خیلی جاها از ظرفیت مجالس حسینی استفاده حداکثری صورت گیرد اما هیچ‌چیز دیگری مثل این عوامل معنویت آور در ایجاد انگیزه برای انسانیت ورزی و نیکوکاری تأثیر نمی‌گذارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: یک شگرد شیطانی برتری دادن یک فضیلت بافضیلتی دیگر است، مثلاً با برجسته کردن لزوم دستگیری از نیازمندان سعی دارند هزینه کردن برای مجالس حسینی را زیر سؤال ببرند یا اینکه با تأکید کردن به پیام و شعور حسینی سعی دارند سوگواری و شور حسینی را کم‌اهمیت جلوه بدهند درحالی‌که شور، اشک و احساس حسینی  مقدمه ورود به دایره تبعیت و معیت و شعور حسینی است.

عزاداری و روضه نقش مهمی در احیای شعائر حسینی دارد

حسینی با تأکید بر این‌که عزاداری و روضه نقش مهمی در احیا شعائر حسینی دارد، تصریح کرد: روضه‌های امام حسین علیه‌السلام مثل یک پازل، هرکدام بخشی از کار را بر عهده دارد. مثلاً روضه حضرت علی‌اصغر (ع) چهره بی‌رحم و وحشی‌گری جبهه مقابل را به نمایش می‌گذارد.

وی با بیان این‌که سیدالشهدا علیه‌السلام که یکی از القاب مهمش اباعبدالله است که آب به معنای پدر و همین‌طور به معنای معلم آمده است، افزود: امام حسین (ع) بزرگ معلم معرفت و کمال انسانی است که این مدرسه عاشورایی درس ایثار، عزتمندی، ظلم‌ستیزی، تسلیم شدن در مقابل دستورات و اراده خداوند است.

اعلام پیام بلند حرکت خونین برادر به جهانیان با صبوری و روشنگری شگفت‌انگیز حضرت زینب(س)

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان با اشاره به رشادت‌ها و نقش حضرت زینب علیه‌السلام به‌عنوان پیام‌رسان نهضت عاشوراست گفت:

سر نی در نینوا می‌ماند اگر زینب نبود

کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود

چهره سرخ حقیقت بعد از آن توفان رنگ
 پشت ابری از ریا می‌ماند اگر زینب نبود .

وی خاطرنشان کرد: نقش بانوی کربلا آنجا اهمیت پیدا می‌کند که با صبوری و روشنگری شگفت‌انگیز خود تبلیغات و جوسازی رسانه‌ای یزیدی در وارونه کردن حقایق عاشورا را خنثی و پیام بلند حرکت خونین برادر را به جهانیان اعلام کرد.

بزرگ فلسفه قتل شاه دین حسین این است

که مرگ سرخ به از زندگی ننگین است

حسین مظهر آزادگی و آزادی است

خوشا کسی که چنینش مرام و آیین است

نه ظلم کن به کسی و نه به زیر ظلم برو

که این مرام حسین است و منطق دین است

حسینی خاطرنشان کرد: سخنرانی‌های علی‌وار در کوفه و همین‌طور در کاخ یزید چنان مهم، حکمتی حماسی و عالمانه بود که تحسین امام زمانش را برانگیخت که «أنتِ بِحَمدِ اللّه ِ عالِمَهٌ غَیرُ مُعَلَّمَهٍ، فَهِمَهٌ غَیرُ مُفهَّمَهٍ» «خدا را شکر که تو عالم بدون معلم و فهمیده بدون فهماننده‌ای».

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

افتتاح تلویزیون اینترنتی جوانان

افتتاح تلویزیون اینترنتی جوانان به مناسبت هفته جوان در لرستان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سید علی کریمی جوانان را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *