صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / باید بکوشیم از این فرصت به نفع کشور نهایت استفاده را ببریم

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا:

باید بکوشیم از این فرصت به نفع کشور نهایت استفاده را ببریم

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا، گفت: گذر از این موقعیت نیازمند تغییر در نگاه‌ و عملکردهای ما است، از این‌رو همه باید بکوشیم تا از این فرصت به نفع کشور استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی

به گزارش کسب و کار نیوز، «مجید خدابخش» در جلسه هیئت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، از برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در نیمه نخست آبان‌ماه خبر داد و گفت: این نمایشگاه طی سال‌های متمادی از نظر کمی و کیفی پیشرفت قابل توجهی داشته است و برای ششمین سال متوالی انتظار داریم این نمایشگاه با محوریت منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و با تأکید بر افزایش کیفی فرآیندهای حاکم بر آن برگزار شود. 

وی با اشاره به این‌که نمایشگاه ربع رشیدی باید با هدف تجاری‌سازی و اشتغالزایی برگزار شود، اظهار کرد: عرصه دانش‌بنیان بهترین فرصت برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده و باید این بخش با قدرت در استان پیگیری شود. 

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش موثر دانشگاه‌ها در تحقق برنامه‌های اقتصاد دانش بنیان خاطرنشان کرد: تبریز با داشتن دانشگاه‌های مادر با قدمت بیش از ۷۰ سال، صنایع بزرگ و صنعتگران بین‌المللی، امروز باید بتواند سرمدار تحول در عرصه‌های دانش بنیان باشد. 

خدابخش با بیان این‌که جایگاه  آذربایجان‌شرقی در خصوص تعداد شرکت‌های دانش بنیان و گردش مالی این شرکت‌ها شایسته نیست، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها تا به امروز نتوانسته‌اند انتظارات جامعه را در این رابطه پاسخ دهند و به‌منظور پیگیری این موضوع هر هفته بازدید از آخرین وضعیت فعالیت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها خواهیم داشت و طی جلسات هفتگی این مهم مورد بازبینی و بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. 

وی ایجاد ارزش افزوده را نیاز امروز اقتصاد، صنعت و تولید دانست و گفت: متأسفانه کشور ما امروز نه سنتی است و نه مدرن و این باعث مشکلات عدیده‌ای در عرصه صنعت و تولید شده است، هم‌چنین این رویه‌ها در ادارات ما نیز مشهود هستند، از این‌رو باید برای عبور از این شرایط فرآیندهای حاکم را اصلاح کرده و به سمت دانش روز دنیا حرکت کنیم. 

خدابخش حمایت از جوانان خوش فکر کارآفرین را ضروری دانست و گفت: امروز جوانان ما توانسته‌اند در همین استان با برندهای مطرح دنیا ارتباط برقرار کرده و بخشی از تولید را بر عهده بگیرند و این مهم نیازمند حمایت همه جانبه مدیران دولتی است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مدیریت بحران

آموزش‌ در مدیریت بحران نقش اساسی دارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمدباقر هنربر در بازدید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *