صفحه اصلی / اسلایدر / تولید محصولات کشاورزی به ۱۲۵ میلیون تن رسید
تولید محصولات کشاورزی به ۱۲۵ میلیون تن رسید

تولید محصولات کشاورزی به ۱۲۵ میلیون تن رسید

کسب و کار نیوز- معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی سال‌های بعد از انقلاب تولید محصولات کشاورزی با رشد ۵ برابری به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدمجتبی خیام‌نکویی در دومین دوره آموزشی جذب نخبگان گفت: انقلاب بهره‌وری در کشور با تربیت کشاورزان آینده و استفاده از ظرفیت نخبگان در بخش کشاورزی امکان‌پذیر است. او بر بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان در مسیر دانش‌بنیان شدن و افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی کشور تاکید کرد و افزود: تحقق امنیت غذایی در کشور نیازمند دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی است و ارتقای بهره‌وری کیفی و کمی محصولات کشاورزی از اهداف اصلی این فرایند محسوب می‌شود.

رئیس سازمان تات به تغییرات چشمگیر تولیدات کشاورزی پس از انقلاب ناشی از رسوخ دانش و فناوری اشاره کرد و گفت: در طول ۴۴ سال پس از پیروزی انقلاب تولید بخش کشاورزی در کشور ما ۵ برابر شده و امروز تولیدات در این بخش به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است. او حدود ۴۰ درصد افزایش تولیدات بخش کشاورزی را ناشی از افزایش سطح زیر کشت اعلام کرد و گفت: نقش رسوخ دانش و فناوری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، به طوری که ۶۰ درصد افزایش تولیدات کشاورزی مربوط به این حوزه است.

خیام‌نکویی گفت: با توجه به اهمیت بی‌بدیل بخش کشاورزی در تأمین امنیت پایدار غذایی، سلامت و کاهش وابستگی به خارج از کشور، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نخبگان در رونق این بخش می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه تا پایان مهر تغییری ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی دارایی نژاد از آرامش حاکم بر بازار میوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.