صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / صادرات ماءالشعیر در هاله‌ای از ابهام
صادرات ماءالشعیر در هاله‌ای از ابهام

صادرات ماءالشعیر در هاله‌ای از ابهام

دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت ایران با بیان اینکه به دلیل نوسانات نرخ ارز صادرات ماءالشعیر در هاله‌ای از ابهام است، گفت که شرکت‌ها به دنبال بازارهای صادراتی هستند که بتوانند مواد اولیه خود را از طریق تهاتر با این کشورها تامین کنند.

حمید رضا کمال علوی اظهار کرد: در مورد صادرات به بازار روسیه هم اقداماتی در دست انجام بود، اما جنگ با اوکراین تا حدودی تمایل یه واردات را کم و به تلاش‌های ما ضربه زد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها بیشتر به تهاتر تمایل دارند، تصریح کرد: در اصل شرکت‌ها به دنبال بازارهای صادراتی هستند که بتوانند مواد اولیه خود را از طریق تهاتر با این کشورها تامین کنند. در حدود شش تا هفت سال پیش برخی کارخانه‌ها هر روز بارگیری داشتند، به ویژه به کشورهای حاشیه خلیج فارس.

کمال علوی با بیان اینکه در حال حاضر صادرات خیلی ضعیف شده و رقم خاص و قابل توجهی هم در زمینه صادرات نیست، تصریح کرد: همین که شرکت‌ها بتوانند مواد اولیه مورد نیاز برای تامین نیاز ماءالشعیر در داخل را تامین کنند جای شکر دارد.

به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت ایران مشکلات تامین مواد اولیه بر این وضعیت تاثیرگذار است. اما موضوع دیگر این است که وقتی کشوری مثل ترکیه در کنار ایران بازارهای خوبی راه انداخته و بسیاری از تجار و بازرگانان راحت‌ترند که از این کشور نیاز خود را تامین کنند، رقابت دشوار است. به ویژه به این دلیل که آن‌ها گواهی حلال هم دارند.

همچنین مطالعه کنید:

ثبت بالاترین میزان تولید فولاد ایران در سال ۱۴۰۲

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مجموع یکسال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.