صفحه اصلی / اجتماعی / فیلم‌های آموزشی برکت برای کارآفرینان مناطق محروم/ آموزش صفر تا صد یک شغل به متقاضیان اشتغال
فیلم‌های آموزشی برکت برای کارآفرینان مناطق محروم/ آموزش صفر تا صد یک شغل به متقاضیان اشتغال

توسط کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت ساخته می‌شود:

فیلم‌های آموزشی برکت برای کارآفرینان مناطق محروم/ آموزش صفر تا صد یک شغل به متقاضیان اشتغال

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام فیلم‌های آموزشی مربوط به اشتغال را تولید و در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد.

دبیر کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر افزود: فیلم‌ها و موشن گرافی‌های آموزشی مربوط به رسته‌های شغلی مختلف و راه‌اندازی مشاغل در اختیار کارآفرینان و متقاضیان اشتغال در سراسر کشور و به‌ویژه مناطق محروم و روستایی قرار می‌گیرد.
سیدمحسن کالوندی اظهار داشت: این فیلم‌ها بر روی تارنماهای بنیاد برکت و کمیته تحقیق و توسعه این بنیاد بارگذاری شده است و کارآفرینان و علاقه‌مندان به اشتغال‌زایی می‌توانند برای تماشا و دانلود فیلم‌ها به این تارنماها مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: شبکه مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت نیز این فیلم‌ها را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهند. همچنین موشن گرافی‌های تولید شده که زمان کمتری دارند، در فضای مجازی و صفحات متعلق به بنیاد برکت در شبکه‌های اجتماعی مختلف بارگذاری می‌شوند.
کالوندی هدف از تولید این فیلم‌ها را آموزش کارآفرینان و متقاضیان اشتغال در مناطق هدف بنیاد برکت عنوان کرد و افزود: کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت پیش از این، ۳۶ عنوان کتاب را با محوریت اشتغال تالیف و منتشر کرده است اما برای درک بهتر کارآفرینان از رسته‌های شغلی، اقدام به تهیه و توزیع فیلم‌های آموزشی نیز نموده است.
دبیر کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت تاکید کرد: در این فیلم‌ها صفر تا صد مراحل راه‌اندازی یک شغل و اطلاعات کامل مربوط به رسته شغلی مربوطه آمده و آموزش داده شده است.
وی یادآور شد: این آموزش‌ها توسط اساتید دانشگاهی و نخبگان هر رشته که دارای علم و دانش لازم بوده و از اشراف و فن بیان مناسب برخوردار هستند، به کارآفرینان ارائه می‌شود.
کالوندی در تشریح جزئیات فیلم‌های آموزشی با محوریت اشتغال گفت: تاکنون فیلم‌های مربوط به آموزش کامل صنعت چرم، زنبورداری و پرورش دام سبک و سنگین آماده شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. همچنین تولید فیلم‌های آموزشی پرورش طیور و آبزیان، کسب‌وکارهای مربوط به صنایع دستی، سنگ‌های قیمتی و مشاغلی مانند خراطی و کفاشی که امکان تولید داخل خانگی را دارند، در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: موضوع موشن‌های ساخته شده نیز به رسته‌هایی مانند پرورش زنبور عسل، تولید مصنوعات چرم، پرورش ماهی در قفس، کار از راه دور، پرورش بوقلمون و پرورش دام سبک مربوط می‌شود.
دبیر کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت از استقبال علاقه‌مندان از فیلم‌های آموزشی اشتغال خبر داد و گفت: برخی از این فیلم‌ها از جمله آموزش زنبورداری بارها از سوی کارآفرینان مورد بازدید قرار گرفته و دانلود شده‌اند.
کالوندی خاطرنشان کرد: علاوه بر فیلم‌های آموزشی، مستنداتی از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان‌های اصفهان، مازندران، گلستان، ایلام، بوشهر و… دانش‌بنیان در استان چهارمحال و بختیاری، اجرای طرح‌های کارگا‌هی در استان فارس، مهاجرت معکوس از شهر به روستا و پشتیبانی محصولات در منطقه سیستان و روستای بدون بیکار منزلاب در نزدیکی زاهدان تهیه شده و برای بازدید و استفاده علاقه‌مندان در تارنماهای بنیاد برکت و کمیته تحقیق و توسعه بارگذاری شده است.
وی تصریح کرد: این مستندات با اهدافی از جمله آشنایی مردم و کارآفرینان با طرح‌های کارگاهی، طرح یک روستا یک محصول، روستای بدون بیکار، فعالیت تسهیل‌گران، طرح‌های دانش‌بنیان، حمایت و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال‌زایی بالاخص مواد غذایی و توجه به مزیت‌های نسبی هر منطقه ساخته شده است.
گفتنی است، علاقه‌مندان به کارآفرینی و کسب‌و‌کار می‌توانند برای تماشا و دانلود این فیلم‌ها به تارنماهای بنیاد برکت و کمیته تحقیق و توسعه به آدرس‌های barakatfoundation.com و Rndbarakat.com مراجعه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

«افزایش سن بازنشستگی» از فروردین ۱۴۰۳/ با قانون جدید چگونه می‌توان زودتر از موعد بازنشسته شد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد محمدی با اشاره به موافقت شورای نگهبان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.