صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / آغاز به کار یک شورای مشترک جدید میان ایران و روسیه
آغاز به کار یک شورای مشترک جدید میان ایران و روسیه

سفر هیات تجاری ایران به مسکو

آغاز به کار یک شورای مشترک جدید میان ایران و روسیه

سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که از فردا شورای مشترک تجاری ایران و روسیه آغاز به کار خواهد کرد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، همزمان با سفر علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران و اعزام هیأت ۵۰ نفره تجاری از استان اصفهان به روسیه، شورای تجاری ایران و روسیه آغاز به کار می کند.

شورای تجاری ایران و روسیه، به عنوان شورای مشترک میان سازمان توسعه تجارت ایران و اتحادیه کارآفرینان و صنعتگران روسیه با هدف رفع موانع همکاری‌های صنعتی و تجاری میان طرف‌های ایرانی و روس تشکیل خواهد شد.

مراسم آغاز به کار این شورا فردا چهارشنبه نهم آذرماه با حضور «علیرضا پیمان‌پاک» رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس اتحادیه کارآفرینان و صنعتگران روسیه برگزار ‌می شود.

از دیگر اهداف سفر هیات ایرانی به روسیه می توان به توسعه روابط تجاری، گردشگری و همکاری‌های صنعتی اشاره کرد.

در این سفر که در راستای تقویت و توسعه همکاری‌های استانی میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صورت گرفته است، فعالان اقتصادی استان اصفهان علاوه بر برگزاری چند نشست تجاری با طرف‌های روس خود در مسکو، نگاه ویژه‌ای نیز به توسعه روابط تجاری با شرکت‌ها و مجموعه‌های استان سن‌پترزبورگ خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، پس از عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا، پیوند اقتصادی ایران با روسیه به عنوان بزرگترین اقتصاد عضو این اتحاد به شکلی جدی‌تر دنبال شده است و آمارها نشان می‌دهد که در سال جاری نیز میزان تجارت مشترک دو کشور افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، کار بر روی تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا ادامه دارد و از نیمه دوم سال آینده، امکان اجرای نهایی آن وجود خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر صمت: تولید نیازمند جاذبه است

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.