صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / لزوم اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد
لزوم اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد

مشاور رئیس جمهور:

لزوم اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر لزوم اجرای ماده 65 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد تاکید کرد.

حجت‌الله عبدالملکی، در حاشیه بازدید از ظرفیت های اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد اروند، در جمع خبرنگاران گفت: در حیطه سرمایه گذاری خارجی، تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا مناطق آزاد کشور را به قطب هایی برای تولید، صادرات، رفاه مردم و انتقال فناوری تبدیل کنیم.
عبدالملکی، در ارتباط با اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد نیز گفت: در ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، قانون گذار تاکید می کند که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد حکمرانی منطقه را برعهده دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی دیگر باید از این قانون تبعیت کنند. در شورای اداری منطقه، این مهم را تاکید خواهم کرد که قانون باید به صورت کامل اجرا شود همانگونه که شخص رییس جمهور هم بارها تاکید کرده و این اصل اساسی در دولت سیزدهم است که همه دستگاه ها مکلفند حاکمیت و مدیریت عالی منطقه آزاد را بپذیرند.
مشاور رییس جمهور ادامه داد: هم مسئولین، هم مردم بدانند که اگر دستگاه‌های اجرایی هماهنگی و همکاری کامل را با سازمان منطقه آزاد اروند نداشته باشند، امکان هم افزایی برای توسعه زیرساخت‌ها وجود ندارد.
عبدالملکی یادآور شد: دستگاه‌های مختلف منابعی را در اختیار دارند و سازمان منطقه آزاد هم موظف است که این منابع را در راستای تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال برای رفاه مردم و در یک نظام بندی منسجم تخصیص دهد که برای این کار به یک برنامه ریزی جامع احتیاج داریم.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به وضعیت استقرار گمرگ در منطقه آزاد اروند، افزود: طی برنامه ریزی های صورت گرفته در سال های گذشته مقرر بوده است که گمرکات جمهوری اسلامی ایران در ۴ مبادی خروجی مستقر شوند، اما این اتفاق رخ نداده است و به جد پیگیری خواهیم کرد تا گمرک در خروجی‌های منطقه مستقر شود.
عبدالملکی، به شرایط سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: شرایط برای تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال فراهم است، و ما برآنیم تا با افزایش تعاملات بین المللی، مناطق آزاد به مقصد سرمایه گذاری خارجی تبدیل شوند.
وی، با اشاره به حذف قانون معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به عنوان مانعی برای جذب سرمایه گذاران در مناطق آزاد اظهار داشت: با موافقت سازمان مالیاتی کشور، لایحه ای دو فوریتی آماده شده و پیگیر هستیم این مانع را از طریق مجلس شورای اسلامی مرتفع نماییم.
مشاور رییس جمهور در ادامه بازدید از سایت صنعتی خرمشهر، خاطرنشان کرد: برخی از واحدهایی که در شهرک صنعتی خرمشهر مستقرند در کشور بی نظیر هستند و این جای بسی خرسندی است، البته زمین‌های فراوانی قابل واگذاری است که در این زمینه، اولویت با سرمایه گذاران خارجی است و سرمایه گذاران داخلی نیز که تمایل دارند در حوزه‌های دانش بنیان و فناوری های پیشرفته سرمایه گذاری کنند، منطقه آزاد موظف است از آنها حمایت کند.
عبدالملکی اظهار کرد: در یک سال اخیر روند کاری سازمان منطقه آزاد اروند به تامین سرمایه برای تولید گنندکان کمک کرده و مشکلات اداری تولیدکنندگان کاهش پیدا کرده است و این رویه باید تقویت شود.

«حجت الله عبدالملکی»، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، امروز یکشنبه (۲۹ آبان ماه) به منظور بازدید از ظرفیت های اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد اروند به این منطقه سفر کرد.

همچنین مطالعه کنید:

رونمایی از ۱۰۰۰ بسته سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد یورویی در مناطق آزاد

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت عبدالملکی در آیین تجلیل از سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.