صفحه اصلی / اسلایدر / توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار
توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار

توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار

کسب و کار نیوز- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: به طور میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد در استان توزیع می‌شود که این توزیع برای تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار استان است.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد نژادزاده در خصوص توزیع مرغ منجمد در خوزستان اظهار کرد: مرغ منجمد در کل استان در حال توزیع است و به طور میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان برای مصرف کننده در استان توزیع می‌شود و میزان توزیع روزانه در اهواز نیز حدود ۴۵ تن است.مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه مرغ منجمد با هدف تنظیم بازار مرغ کشتار روز توزیع می‌شود، تصریح کرد: قیمت مرغ کشتار روز از قیمت مصوب بالاتر رفته است و بر اساس قاعده تنظیم بازار، زمانی که فراوانی یک کالا کمتر از حد انتظار و قیمت آن بالاتر از نرخ مصوب باشد کالای تنظیم بازار توزیع می‌شود.

نژادزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبود مرغ در بازار وجود ندارد و مرغ در بازار فراوان است، عنوان کرد: در روزهای اخیر قیمت مرغ کشتار روز بیشتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود و به این دلیل ما مرغ منجمد را با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و کارگروه تنظیم بازار در استان توزیع کردیم.

وی افزود: مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌ها و واحدهای صنفی منتخب که اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت و تخم مرغ به ما معرفی می‌کند، توزیع می‌شود.مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه مرغ منجمد تا زمانی که قیمت مرغ کشتار روز به قیمت مصوب بازگردد، توزیع می‌شود، گفت: ما روند توزیع مرغ منجمد را تا زمان تعدیل قیمت مرغ کشتار روز ادامه می‌دهیم. هیچ محدودیتی در زمینه ذخایر مرغ منجمد نداریم و به اندازه نیاز در استان و کشور وجود دارد.

نژادزاده با اشاره به اینکه بررسی بازار نشان داده است قیمت مرغ کشتار روز نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده و در حال بازگشت به قیمت مصوب است، عنوان کرد: مرغ کشتار روز مرغ تولیدی مرغداران استان است اما در برخی اوقات از استان‌های مجاور مرغ زنده را برای کشتارگاه‌های استان تامین می‌کنیم.وی با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، تصریح کرد: در حال حاضر از لحاظ فراوانی مرغ کشتار روز مشکلی وجود ندارد و تمامی مرغ‌فروش‌ها دارای مرغ هستند و بیشتر از نیاز در بازار عرضه می‌شود. نژادزاده افزود: سیر نزولی قیمت مرغ کشتار روز آغاز شده است و در حال بازگشت به نرخ مصوب است. به طور مثال نسبت به هفته گذشته ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.