صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه سیاست‌هایی برای حمایت از تولید
محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه سیاست‌هایی برای حمایت از تولید

معاون وزارت صمت مطرح کرد

محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه سیاست‌هایی برای حمایت از تولید

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ارائه تسهیلات به بخش تولید در قالب بسته حمایتی دولت اشاره کرد و گفت: مشوق‌های تولید داخلی، محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه از جمله سیاست‌هایی است که از سوی وزارت صمت دنبال خواهد شد.


محمد مهدی برادران با بیان اینکه ۴۲۶ شرکت داخلی و خارجی در بیست و دومین نمایشگاه صنعت حضور دارند، اظهار کرد: ۳۶ غرفه از ۱۲ کشور خارجی از جمله چین، آلمان، ژاپن، اسپانیا، ترکیه، ایتالیا، مالزی، بلژیک، تایوان، کره جنوبی، لهستان و مجارستان در این نمایشگاه حضور دارند.

همچنین به گفته وی از جمله ویژگی‌های نمایشگاه صنعت در سال جاری، حضور صنایع مختلف، اصناف بیشتر در حوزه ابزارآلات به عنوان یکی از بازوان صنعت و شرکت‌های دانش بنیان است.

برادران با بیان اینکه ۶۶ شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه حضور داشتند، تصریح کرد: برخی از محصولات این شرکت‌ها برای اولین بار در سطح منطقه معرفی شده و برخی نمونه مشابه کالاهای خارجی است. صنعتگران از تحریم‌ها فرصت ساختند و توانستند هم بازارهای داخلی را در حوزه‌های مختلف تامین و هم بازارهای صادراتی منطقه را نشانه‌گیری کنند.

این مقام مسئول همچنین گفت که تسهیلات به بخش تولید در قالب بسته حمایتی دولت ارائه می‌شود و مشوق‌های تولید داخلی، محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه از جمله دیگر سیاست‌های وزارت صمت است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد روند رشد اقتصادی مثبت در بخش صنعت و پیچیده شدن محصولات تولیدی و صادراتی ادامه پیدا کند.

گفتنی است نمایشگاه صنعت از تاریخ ۹ تا ۱۲ مهر ماه هر روز از ساعت ۸ تا  ۱۵ در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

همچنین این نمایشگاه بیش از ۳۱ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی را شامل می‌شود که با حضور اصناف و شاخه‌های صنعتی متشکل از ماشین آلات تولید، صنایع سیمان و فولاد، اتوماسیون صنعتی، تجهیزات صنعتی و کارگاهی، ابزار آلات، خدمات فنی مهندسی و کارگاهی برگزار شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بهره‌وری در اختصاص منابع لحاظ شود/رشد شاخص بهره وری عوامل تولید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، رحمان پلیمی، معاون توسعه مدیریت و امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.