صفحه اصلی / اسلایدر / دشمنان توان حمله نظامی به ایران را ندارند
دشمنان توان حمله نظامی به ایران را ندارند

رئیس مجلس در مراسم رژه نیروهای مسلح:

دشمنان توان حمله نظامی به ایران را ندارند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دفاع مقدس برای کشور یک فرهنگ بزرگ و عظیم تولید کرد»، گفت: با تکیه بر فرهنگ قرآنی و اهل بیت (ع) با همه وجود ارزش جهاد و شهادت را درک کردیم.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشنبه) در مراسم رژه ملی نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس که در بندرعباس برگزار شد، با تبریک این هفته و با اشاره به نقش ویژه امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: امام (ره) برای غیر خدا کلامی نگفت و جز برای خدا گام برنداشت و این روحیه روحیه امام (ره) بود که توانست باعث تجدید حیات اسلام و عزت مسلمین شود.

وی با بیان این‌که «عزت، آزادی، افتخار و سربلندی فعلی کشور مدیون شهدا و امام راحل است و به همین منظور یاد شهدا و امام همام را تا همیشه تاریخ باید گرامی داشت.» افزود: امروز نیروهای مسلح ما مظهر صلح و ثبات منطقه و پیام‌آور اقتدار ملی جمهوری اسلامی است و به آن‌ها افتخار می‌کنیم. مردم و مسئولان می‌دانند که بخش بزرگی از پیشرفت کشور مدیون جانفشانی نیروهای مسلح است که با تامین امنیت توانسته‌اند مقدمه پیشرفت را فراهم کنند.

وی عنوان کرد: در مناطق مختلف از جمله جنوب غرب آسیا، قفقاز سواحل مدیترانه و بخشی از آفریقا شاهد ناامنی هستیم؛ این در حالی است که امنیت در کشور در سایه مجاهدت و اقتدار نیروهای مسلح ما وجود دارد و با تلاش این نیروها امروز به نقطه اوج بازدارندگی رسیده‌ایم. نیروهای مسلح ما از کیان نظام و آرمان‌های انقلاب با تمام توان دفاع می‌کنند.

قالیباف ادامه داد: دفاع مقدس مقطع مهم و اثرگذاری در تاریخ کشور است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان داخلی و خارجی تعابیر مختلفی داشتند؛ آنها می‌گفتند که ایران اسلامی نیاز به ارتش، تجهیزات نظامی و تشکیل سپاه ندارد، اما چند ماه بعد شاهد تجاوز گسترده دشمن بعثی با حمایت شرق و غرب بودیم؛ آنها می‌خواستند انقلاب ما در نطفه خفه شود؛ چرا که نمی‌خواستند در برابرشان یک ملت بیدار که در برابر استعمار و استکبار ایستاده بود، قرار داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بسیج مولود دوران دفاع مقدس است، افزود: دفاع مقدس برای کشور یک فرهنگ بزرگ و عظیم تولید کرد. با تکیه بر فرهنگ قرآنی و اهل بیت (ع) با همه وجود ارزش جهاد و شهادت را درک کردیم. دفاع مقدس یک دانشگاه و نعمت بزرگ برای انقلاب اسلامی بود و سبب عمق‌بخشی به انقلاب در درون کشور و در امت اسلامی شد و اکنون نیز به افتخار مسلمانان و آزادگان جهان تبدیل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موفقیت امروز نیروهای مسلح ما و اقتدار امروز نیروهای مسلح چه در زمین و چه در هوا و چه در دریا به دلیل بهره‌گیری نیروهای مسلح ما بر تجارب دوران دفاع مقدس و فرهنگ آن دوران و تکیه بر روش ها و تعالیمی است که یک الگوی به تمام معنای ایرانی و اسلامی است. امروز چه در میدان نبردها و جنگ ها و چه در حوزه صنعت و مدیریت می بینیم که نیروهای مسلح ما با تجهیزات، صنعت، علم و تکنولوژی در این عرصه، در ردیف ۱۰ کشور اول دنیا هستیم.

قالیباف تصریح کرد: دشمن را در عرصه نظامی منفعل کردیم و امروز نقش بازدارندگی نیروهای مسلح آنچنان است که آنها می گویند همه گزینه‌ها روی میز است، اما خود می دانند که هیچ وقت توان حمله نظامی به نظام اسلامی و ایران عزیز ما را ندارند و نمونه های آن را دیده اند و این درس برگرفته از دوران دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: امروز، همه ما باید در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و دیگر عرصه های اداره کشور، از فرهنگ دفاع مقدس الگو بگیریم؛ چرا که این فرهنگ بر دو اصل تکیه داشت؛ یک اصل مردم‌دار بودن و مردم‌پایه بودن و دوم تکیه بر سنت های الهی که سنت های الهی در گذشت زمان هرگز نه تحویل و نه تبدیل می شوند؛ اگر چنین باوری باشد، ما در عرصه های اقتصادی هم موفق می شویم.

قالیباف خاطرنشان کرد: اگر امروز دشمنان بخاطر این بازدارندگی و قدرت و اقتدار نیروهای مسلح ما در برقراری امنیت و دفاع از کشورمان می دانند که اگر ما را تهدید کنند، تهدید می شوند و اگر اقدام کنند، می دانند که اقدام خواهیم کرد و پاسخ خواهیم داد و قدرت ما این بازدارندگی را در مقابل آنها ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: حرف ما این است که در برقراری امنیت در جنوب غرب آسیا و در دریای نیلگون خلیج فارس و منطقه ما، همه بی ثباتی و ناامنی زمانی از بین خواهد رفت که قدرت‌های فرا منطقه‌ای، منطقه خلیج فارس را ترک کنند. کشورهای منطقه همه برادر هستند و ما در کنار هم می‌توانیم با کمک هم و با گفت‌وگو مسائل موجود را حل و فصل و ثبات امنیت و همدلی و همراهی را برای کشور و همه کشورهای منطقه و امت اسلامی برقرار کنیم.

وی افزود: امروز کشورهای فرا منطقه‌ای برای منافع خود باعث بی ثباتی در منطقه شدند و برای دفاع از یک رژیم منحوس نامشروع صهیونیستی، منطقه را به ناامنی کشیدند و برای منافع و منابع، چپاول امکانات این منطقه، خلیج فارس را ناامن کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند که دولت‌ها و ملت‌ها مسیر خودشان را پیش برند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که «امیدواریم در سایه امنیت برقرار شده در کشور با نیروهای جوان و انقلابی در عرصه اقتصادی نیز کشور پیشرفت کند»، تصریح کرد: همانطور که در دوران دفاع مقدس ما هیچ وقت به تجهیزات، امکانات و ظرفیت‌ها غره نشدیم امروز هم می‌گویم اساس و پایه امنیت و اقتدار ما، موشک، مانور و تجهیزات نیستند اساس امنیت ما مردم هستند، برای ثبات امنیت و پیشرفت اقتصادی همراه مردم می‌توان پیش رفت و در جنگ اقتصادی و شناختی دشمن یه پیروزی رسید. نظام ما یک نظام مردمی و برخواسته از مردم و فرهنگ قرآن و مکتب اهل بیت است، ما هر کجا باشیم خدمتگزار این مردم هستیم.

همچنین مطالعه کنید:

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی/ معاونت صنایع وزارت صمت باید پاسخگو باشد!

به گزارش کسب و کار نیوز، در روزهای اخیر، زیر سایه سکوت مسئولان وزارت صمت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.