صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / سفیر رومانی خواستار همکاری پارک فناوری پردیس و دانشگاه‌های رومانی شد
سفیر رومانی خواستار همکاری پارک فناوری پردیس و دانشگاه‌های رومانی شد

بازدید سفیر رومانی در ایران از پارک فناوری پردیس

سفیر رومانی خواستار همکاری پارک فناوری پردیس و دانشگاه‌های رومانی شد

خانم میرلا گریکو، سفیر کشور رومانی در ایران، با اشاره به حضور در نمایشگاه اینوتکس 2021 در پارک فناوری پردیس و دستاوردهای ارائه شده در آن نمایشگاه گفت: مایل بودم تا ضمن بازدید از پارک و دستاوردهای آن، زمینه های همکاری شرکت های رومانیایی با شرکت های مستقر در پارک فناوری پردیس بررسی شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، خانم میرلا گریکو (Mirela Grecu) سفیر کشور رومانی در ایران با حضور در پارک فناوری پردیس با شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک آشنا شد.
سفیر رومانی افزود: آمادگی داریم تا با شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک همکاری داشته باشیم.
وی با اعلام این موضوع که مشابه پارک فناوری پردیس در رومانی وجود ندارد، افزود: با معرفی پارک فناوری پردیس به دانشگاه های کشور رومانی، چند دانشگاه از جمله دانشگاه پلی تکنیک در بخارست و مرکز تحقیقات پزشکی شهر گومورش ابزار تمایل داشته اند تا ضمن بازدید از پارک همکاری های دوجانبه ای را با این مجموعه داشته باشند.
سفیر رومانی با اشاره به نیاز این کشور به واردات تجهیزات پزشکی افزود: چند شرکت و موسسه تحقیقاتی در آغاز فعالیت خود در این زمینه هستند و نیازمند همکاری و تبادل تجربه با پارک فناوری پردیس می باشیم.
وی همچنین با اشاره به برگزاری رویداد مشترک شهر اصفهان با شهر یش در رومانی که خواهرخوانده اصفهان است، گفت: روسای دانشگاه های حاضر در این رویداد حتما بازدیدی از پارک فناوری پردیس خواهند داشت تا از نزدیک در جریان پیشرفت های این پارک قرار بگیرند.
مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس نیز در این دیدار گفت: سرمایه‌گذاری مشترک میان شرکت‌های مستقر در پارک و مراکز مختلف کشور رومانی در حوزه فناوری می‌تواند شروع خوبی برای همکاری باشد. البته لازمه این کار تضمین دولت رومانی برای خرید محصولات ماحصل این همکاری است. ما می‌توانیم از طرف رومانیایی دعوت کنیم تا با شرکت‌های ما در این خصوص جلسه داشته باشند.
این پیشنهاد مورد استقبال سفیر رومانی قرار گرفت.
مهدی صفاری نیا هم چنین افزود: برگزاری کارگاه و جلسات B2B مشترک نیز می‌تواند نقطه شروع مناسب دیگری برای همکاری و شناخت یکدیگر باشد.
خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس نیز گفت: امکان اعزام یک هیات از اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی به رومانی وجود دارد سفیر رومانی با اشاره به وجود قانون مشوق برای حضور سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی در رومانی، از این پیشنهاد استقبال کرد.
سفیر رومانی همچنین در این بازدید از نزدیک با دستاوردهای شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس آشنا شد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۵۶.۵ درصدی ترانزیت خارجی از مسیر ایران

به گزارش کسب و کار نیوز، در این مدت بیشترین میزان ترانزیت خارجی از مبدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.