صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / مواد اولیه، ماشین آلات و موبایل در صدر کالاهای وارداتی به تهران
مواد اولیه، ماشین آلات و موبایل در صدر کالاهای وارداتی به تهران

مواد اولیه، ماشین آلات و موبایل در صدر کالاهای وارداتی به تهران

به گفته سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استات تهران، در چهار ماهه امسال، سهم این استان از صادرات غیرنفتی کشور ۲.۳۲ درصد و بیشترین واردات به این استان مربوط به مواد اولیه بخش تولید، ماشین آلات صنعتی، قطعات کامپیوتری و گوشی تلفن همراه بوده است.

بهنام میرزایی با بیان اینکه  ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی استان تهران در چهار ماهه نخست سال جاری ۴۰۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۳.۷۸ درصد افزایش داشته است.

مهم‌ترین مقاصد صادراتی کالاهای تهران

وی با بیان اینکه سهم استان تهران از صادرات غیرنفتی کشور ۲.۳۲ درصد بوده، اظهار کرد: مهم‌ترین کشورهای هدف صادراتی استان تهران نیز ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و امارات متحده عربی است.

همچنین به گفته سرپرست اموربازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت، بالاترین سهم کالاهای صادراتی مربوط به بخش صنعت و کشاورزی با ۲۵۰ میلیون دلار و کمترین مربوط به فرش و صنایع دستی با ارزش ۴۰ میلیون دلار است.

میرزایی با اشاره به واردات ۳۲۷۰ میلیون دلاری در بخش صنعت در مدت یاد شده، گفت: بیشترین واردات صورت گرفته مربوط به مواد اولیه بخش تولید، ماشین آلات صنعتی، قطعات کامپیوتری و گوشی تلفن همراه بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر صمت: تولید نیازمند جاذبه است

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.