صفحه اصلی / اجتماعی / بهره‌مندی مردم مناطق محروم از ۲۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی برکت
بهره‌مندی مردم مناطق محروم از ۲۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی برکت

تا پایان سال و با ساخت 30 مرکز جدید محقق می‌شود؛

بهره‌مندی مردم مناطق محروم از ۲۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی برکت

تعداد مرکز بهداشتی و درمانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال به 250 مرکز می‌رسد.

مدیرعامل بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: با ساخت ۳۰ مرکز جدید در سال جاری، تعداد مراکز بهداشتی و درمانی برکت تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲۵۰ مرکز می‌رسد.
محمد ترکمانه تاکید کرد: این مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه و مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت و… می‌شوند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت ۲۷۵ مرکز بهداشتی و درمانی در کشور تعهد دارد که تا به امروز ۲۳۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شده است.
ترکمانه یادآور شد: ۶۵۰ منطقه روستایی تحت پوشش طرح‌های بهداشتی و درمانی بنیاد برکت قرار دارند و سهم بنیاد برای ساخت مراکز تعهد شده، یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.
وی با اشاره به ساخت مراکز بهداشتی و درمانی برکت در مناطق محروم و روستایی ۲۱ استان بیان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های پروژه‌های بهداشتی و درمانی برکت به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: مراکز بهداشتی و درمانی برکت بر اساس اعلام نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر اساس شاخصه‌های سلامت این وزارتخانه در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور ساخته می‌شوند.
ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند.


مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح اقدامات جدید این بنیاد در حوزه عمرانی گفت: امسال تکمیل و ساخت ۱۰ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق روستایی و محروم سراسر کشور در دستور کار داریم که تا پایان سال به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.
وی ادامه داد: این طرح‌ها در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شوند و ۴ هزار و ۵۰۰ روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند.
ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت و تکمیل حدود ۵۷ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی در مناطق محروم و روستایی کشور تعهد دارد که از این تعداد، بیش از ۴۲ هزار طرح را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، مجموع سهم این بنیاد برای ۵۸ هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیربنایی تعهد شده بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۲۱ هزار و ۸۰۰ ملیارد ریال آن پرداخت شده است.

همچنین مطالعه کنید:

صدور ضمانت‌نامه برای زنان سرپرست خانوار

به گزارش کسب و کار نیوز ، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در سال ۱۳۸۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.