صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / آمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامداران
آمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامداران

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی اعلام کرد

آمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامداران

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران گفت:‌ آمادگی داریم تا روزانه ٣٠٠٠ تن شیرخام مازاد از دامداران خریداری کنیم.


علی‌احسان ظفری با بیان اینکه اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران آمادگی خرید مازاد شیر تولیدکنندگان را تا روزانه ٣٠٠٠ تن دارد، گفت: در هر نقطه ای از ایران اگر کارخانه‌ای شیر مازاد دامداران را دریافت نکرد و این شیر بر روی دست دامدار ماند اتحادیه آمادگی دارد که این شیر را با قیمت مصوب هرکیلو ۱۲ هزارتومان خریداری کند.

وی ادامه داد:‌تاکنون شیر مازادی وجود نداشته و به ما نیز اعلام نشده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران افزود: شیر مازاد تولید شده خریداری می شود تا برای دامداران مشکلی ایجاد نشود. بعد از آن این شیر بین صنایع فرآوری تقسیم می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که قراراست شیرهای خریداری شده در کدام صنایع مورد استفاده قرار گیرد؟ گفت: تصمیم بر این است که بخشی از شیرهای خریداری شده با موافقت دولت در شیر مدارس قرار گیرد. همچنین اگر دولت موافقت کند بخشی از آن را در قالب سبدغذایی در اختیار جامعه هدف مانند بهزیستی، کمیته امداد و… قرار می‌دهیم و در نهایت اگر مازادی باشد تبدیل به شیرخشک و کره خواهد شد و به صورت مدیریت شده آن را صادر می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

میزان بهره‌روی عوامل تولید در ۹ ماهه ۱۴۰۲ رشد داشت/ رشد بهره‌وری عوامل تولید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، چندی پیش رئیس سازمان ملی بهره وری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.