صفحه اصلی / اجتماعی / افزایش مدارس برکت به ۲ هزار مدرسه تا پایان سال
افزایش مدارس برکت به ۲ هزار مدرسه تا پایان سال

با ساخت 200 مدرسه جدید محقق می‌شود؛

افزایش مدارس برکت به ۲ هزار مدرسه تا پایان سال

تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال جاری به 2 هزار مدرسه میرسد.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید در سال جاری خبر داد و افزود: به این ترتیب تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه می‌رسد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد در سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال جاری ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید با یک‌هزار کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور ساخت دارد و ۲ هزار میلیارد ریال برای این منظور اعتبار تخصیص داده است.
ترکمانه تاکید کرد: با افتتاح این ۲۰۰ مدرسه تعداد مدارس آماده بهره‌برداری و تکمیل شده برکت تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‌رسد.
وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه با ۱۴ هزار کلاس درس متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۸۰۰ مدرسه با ۱۰ هزار کلاس درس افتتاح و تکمیل شده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه تعهد شده ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.
ترکمانه با تاکید بر ساخت مدارس برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار سراسر کشور گفت: ۳ هزار و ۷۵۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند.


مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر نهضت مدرسه‌سازی در کشور گفت: بنیاد بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و به منظور توسعه‌ فضاهای آموزشی و توزیع عادلانه‌ امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ سراسر کشور اقدام به راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در این مناطق کرده و ساخت مدرسه‌ یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات این بنیاد است.
به گفته ترکمانه، در حال حاضر ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.
وی در پایان یادآور شد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ دیه در سال ۱۴۰۲/ سقف پرداخت خسارت بدون کروکی تغییر می‌کند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید بهزادپور درباره میزان افزایش نرخ دیه و حق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.