صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / زیان خالص ۱۰۳ میلیارد تومانی شرکت عمران پرند در سال ۹۹
زیان خالص ۱۰۳ میلیارد تومانی شرکت عمران پرند در سال ۹۹

زیان خالص ۱۰۳ میلیارد تومانی شرکت عمران پرند در سال ۹۹

بر اساس اطلاعات صورت‌های مالی شرکت عمران شهر جدید پرند در سال ۹۹ بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان زیان خالص داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس اطلاعات صورت‌های مالی شرکت سهامی عمران شهر جدید پرند در سال ۹۹،درآمدهای عملیاتی این شرکت ۴۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از آن (۹۸) حدود ۲۴ میلیارد تومان افزایش یافت است.

این در حالی است که زیان خالص  شرکت عمران شهر جدید پرند بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان بوده است. زیان خالص این شرکت در سال ۹۸ نیز بیش از ۲۰ میلیارد تومان بوده است.

در بخشی از گزارش سازمان حسابرسی آمده است؛ زیان انباشته شرکت عمران پرند در تاریخ صورت وضعیت مالی حدود ۳۵۷ برابر سرمایه آن است. همچنین درآمدهای شرکت عمران پرند از اجاره ۹۹ ساله مسکن مهر ۶٫۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۹ حدود ۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

۱۲ فقره دارای‌های مربوط به حساب‌های دارایی‌های ثابت مشهود، کار در جریان ساخت و موجودی ساختمان‌ها و مواد و مصالح شرکت شامل ۱۰ باب ساختمان و ۲ دستگاه موتورسیکلت از سال‌های گذشته در اختیار اشخاص غیر بوده که اقدام موثری در خصوص عودت آنها انجام نشده است.

در اجرای ماده ۳۳ دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی توسط حسابرسان رعایت مفاد قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط در چارچوب چک لیست‌های ابلاغی مرجع ذی‌ربط و استاندارهای حسابرسی توسط این سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت.

 در این خصوص به‌استثنای عدم تدوین رویه‌های قابل اتکا برای کشف عملیات و معاملات مشکوک و گزارش‌دهی آن توسط کارکنان کنترل صحت مشخصات اشخاص در سیستم‌های اطلاعاتی هر ۶ ماه یکبار، تهیه برنامه سالانه اجرای قانون و کنترل ماهانه میزان اجرای آن، تهیه برنامه‌های آموزشی مستمر، نظارت بر استقرار سیستم‌ کنترل‌های داخلی و اجرای صحیح آن توسط مسئول مبارزه با پولشویی و… این سازمان به موارد با اهمیت دیگری حاکی از عدم رعایت قوانین و مقررات یادشده برخورد نکرده است.

همچنین مطالعه کنید:

ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی با مشارکت شهرداری تهران/نیکزاد: هیچ پروژه‌ای متوقف نشده است

به گزارش کسب و کار نیوز ، اکبر نیکزاد با بیان اینکه یکی از اهداف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.