صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / برنج ارزان می‌شود؟
برنج ارزان می‌شود؟

برنج ارزان می‌شود؟

برنج ایرانی در روزهای گذشته با افزایش قیمت مواجه شد؛ به طوری که قیمت آن در برخی ارقام به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسید. البته مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج آمل اخیرا اعلام کرده که در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو صدری دم سیاه گیلان ۱۰۵ هزار تومان، علی کاظمی ۸۵ هزار تومان، طارم محلی فریدونکنار ۸۸ هزار تومان، کشت دوم طارم محلی ۹۰ هزار تومان، هاشمی اعلای گیلان ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان، هاشمی دودی درجه یک ۹۵ هزار تومان، هاشمی دودی ۴۵ هزار تومان، شیرودی دودی ۶۵ هزار تومان است.

قیمت برنج خارجی نیز در مغازه‌ها ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است.

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

در میادین میوه و تره‌بار نیز قیمت هر کیلو برنج ایرانی دم سیاه، طارم و هاشمی ۶۵ هزار تومان، برنج تنظیم بازار فجر ۵۲ هزار و۵۰۰ تومان، برنج تنظیم بازار ندا ۴۲ هزار تومان، برنح تنظیم بازار پاکستانی ۲۰ هزار و۵۰۰ تومان و برنج تنظیم بازار هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی سید اسماعیل یزدان‌پناه_مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج آمل – اعلام کرد که در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

وی همچنین از مردم خواست نگران موجودی و قیمت برنج در کشور نباشند، زیرا این محصول به اندازه کافی در مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج موجود است.

او در همین حال به مردم توصیه کرد که برنج‌های کهنه که ماندگاری کمتری دارند، خریداری نکنند و در سال زراعی جدید که نزدیک است برنج کیفی را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه ما با میادین شهرداری تهران در ارتباط هستیم و برنج‌های تنظیم بازار را در اختیار آنان قرار می‌دهیم اعلام کرد که التهاب بازار برنج ادامه نخواهد داشت و با اقدامات مناسب بازار به زودی به آرامش می‌رسد.

همچنین مطالعه کنید:

دولت برای واحدهای تولیدی آسیب دیده شرایط ویژه ای اتخاذ کرده است/کاهش نرخ مالیات تولید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور،  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.