صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / عزم جدی مجلس در رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد کشور
عزم جدی مجلس در رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد کشور

عزم جدی مجلس در رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد کشور

نماینده مردم جلفا و مرند و رییس فراکسیون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی، از عزم جدی مجلس برای کمک به رفع موانع تولید و تحقق شعار سال در مناطق آزاد کشور خبر داد .

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری فرینا، معصومه پاشایی بهرام، در نشستی با حضور محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از ایرادات وارده بر لایحه حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد بر لزوم پیگیری مطالبات فعالین اقتصادی، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مستقر در این مناطق تاکید کرد.

پاشایی بهرام با اشاره به معافیت مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از ابزارهای جلب و جذب سرمایه گذاران که در نص صریح «قانون چگونگی اداره این مناطق» قید شده، لزوم متعهد بودن قانونگذاران به قوانین وضع شده قبلی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم بومی و فعالین این مناطق را ضروری دانست.

او یادآور شد: این معافیت ها و تاسیس مناطق آزاد در نقاط محروم مرزی طی سال های متمادی باعث رونق نسبی و در سال های اخیر با تلاش های انجام شده، اقدامات موثری برای رفع محرومیت، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار صورت پذیرفته است؛ ضروری است با حفظ و حراست، از مانع تراشی هایی که باعث تعطیلی این کسب و کارها می شود اجتناب کرد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، نیز در این نشست با تاکید بر حفظ اعتماد فعالین اقتصادی و حمایت از ایشان بر لزوم فعالیت همه دستگاه ها در راستای اجرایی شدن شعار سال و رفع موانع تولید تاکید کرد.

وی، همچنین موافقت خود را با بررسی دقیق و کارشناسی مجدد این لایحه در کمیسیون های مرتبط اعلام نمود.

گفتنی است؛ مجلس شورای اسلامی با لغو قانون معافیت مناطق آزاد، فعالین این مناطق را مکلف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

صادرات ۳.۸ میلیون دلاری تعاونی‌ها طی ۳ سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز، در طول سالهای اخیر تعاونی‌ها نقش موثر و بسزایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.