صفحه اصلی / اسلایدر / پشت‌پرده معدوم‌سازی جوجه های یک روزه
جوجه

۲.۱ میلیارد دلار در سال ۹۸ برای تأمین ذرت اختصاص داده شد

پشت‌پرده معدوم‌سازی جوجه های یک روزه

کسب و کار نیوز - درحالی انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه علت معدوم‌سازی جوجه ها را کمبود دان و نهاده‌های طیور اعلام کرده که بهتراست مسئولان پاسخ بدهند تکلیف ۲.۱ میلیارد دلاری که بانک مرکزی در سال ۹۸ برای تأمین ذرت اختصاص داده بود، چه شد؟


به گزارش کسب و کار نیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه در خصوص امحای جوجه‌های یکروزه که روز گذشته ویدیویی از آن در فضای مجازی منتشر شد، توضیحاتی ارائه کرد.

میرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس نیز در پیام توییتری نوشت:‌«از مسئولین وزارتخانه‌ صمت و جهادکشاورزی پیگیری کردم هردوی آنها مقصر این حادثه را بانک مرکزی می دانند  که ارز برای نهاده های کشاورزی تخصیص نداده.»

رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نیز درباره معدوم سازی جوجه ها اینطور گفته که این کار در صنعت دور از ذهن نیست و گاهی به میزان اندک اتفاق می افتد. علت اصلی معدوم سازی اخیر، کمبود دان و نهادهای طیور بود؛ حتی در بازار سیاه هم پیدا نمی شود.

این در حالی است که با پیگیری های خبرنگار تسنیم مشخص شد انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه پیش از این در مکاتبه ای رسمی، بحث عدم وجود تقاضا و مشتری را مطرح کرده بود.

بنابراین تولید کنندگان جوجه یک روزه برای جلوگیری از ضرر احتمالی به ناچار مجبور به معدوم سازی جوجه ها شدند و بحث تخصیص ارز توسط بانک مرکزی مطرح نبوده است. بلکه این اقدام به دلیل کاهش تقاضا و جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت صورت گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

موج جدید افزایش قیمت خودرو در راه است

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به تازگی اما رییس شورای رقابت اظهار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *