صفحه اصلی / اسلایدر / اعداد و ارقام کسب و کار و اقتصادی در هفته‌ای که گذشت
اعداد و ارقام کسب و کار و اقتصادی در هفته‌ای که گذشت

اعداد و ارقام کسب و کار و اقتصادی در هفته‌ای که گذشت

کسب و کار نیوز - نرخ تورم و بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا، آمار تولید جهانی فولاد خام در سال 2019، نرخ رشد اقتصادی آمریکا و منطقه یورو و آخرین ارقام درآمد یا سود چندین شرکت بزرگ جهان، جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۱۸۷۰ میلیون تن

ورلد استیل: فولادسازان جهان در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۸۷۰ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که این رقم در مقایسه با تولید جهانی فولاد در سال قبل از آن ۳٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۰٫۵ درصد

بلومبرگ: مؤسسه ملی آمار اسپانیا اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره سه‌ماهه قبلی ۰٫۵ درصد افزایش یافته است.

۱٫۴ درصد

بلومبرگ: بر اساس برآوردهای کارشناسان واحد تحقیقات اقتصادی بلومبرگ، شیوع ویروس کرونا در چین و مشکلات ناشی از آن می‌تواند نرخ رشد اقتصادی این کشور در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی را تا ۱٫۴ واحد درصد نسبت به دوره سه‌ماهه قبلی کاهش دهد.

۴۰ میلیارد دلار

بلومبرگ: پروفسور «وارویک مک‌کیبین» استاد دانشگاه ملی استرالیا خسارت‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا را ۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌کند که این رقم بین سه تا چهار برابر هزینه‌ای است که ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ به اقتصاد جهانی تحمیل کرد.

۸۷٫۴ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی (cnbc): میزان فروش شرکت تجارت الکترونیک آمازون در سه‌ماهه چهارم سال گذشته میلادی با ۲۱ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن به ۸۷٫۴ میلیارد دلار رسیده است.

۱۱٫۶ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی (CNBC): شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰٫۱۹ حدود ۱۱٫۶ میلیارد دلار سود خالص کسب کرده است که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۱ تریلیون دلار

سی‌ان‌بی‌سی (CNBC): دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارش اخیر خود پیش‌بینی کرده است که کسری بودجه دولت این کشور در سال مالی ۲۰۲۰ از مرز ۱ تریلیون دلار عبور خواهد کرد. دولت آمریکا در سال مالی ۲۰۱۹ نیز کسری بودجه‌ای معادل ۹۸۴ میلیارد دلار را به ثبت رساند.

۵٫۲۳ تریلیون وون

خبرگزاری فرانسه: سود خالص شرکت سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ با کاهش چشمگیر ۳۸ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۵٫۲۳ تریلیون وون کره جنوبی (۴٫۴ میلیارد دلار) رسیده است.

۱۰۰ میلیون یوان

سی‌ان‌ان: «جک ما» ثروتمندترین مرد چین و مؤسس شرکت تجارت الکترونیک علی‌بابا ۱۰۰ میلیارد یوان (معادل ۱۴٫۴ میلیارد دلار) از ثروتش را از طریق بنیاد خیریه خود برای کمک به تولید واکسن ویروس کرونا وقف کرده است.

۲٫۱ درصد

رویترز: تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲٫۱ درصد افزایش یافته است که این رقم پایین‌ترین نرخ رشد اقتصادی آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به شمار می‌رود.

۱٫۶ میلیارد دلار

رویترز: شرکت MTN آفریقای جنوبی که بزرگترین اپراتور تلفن همراه در قاره آفریقا محسوب می‌شود، قصد دارد به‌منظور توسعه فعالیت‌های خود در نیجریه (پرجمعیت‌ترین کشور آفریقایی) ۱٫۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

۲٫۵۳ میلیارد دلار

رویترز: شرکت بوئینگ که همچنان با مشکلات ناشی از زمین‌گیر شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-ماکس دست‌وپنجه نرم می‌کند، در سال مالی ۲۰٫۱۹ حدود ۲٫۵۳ میلیارد دلار زیان عملیاتی شناسایی کرده است. این شرکت از سال ۱۹۹۷ هرگز متحمل زیان عملیاتی نشده بود.

۱٫۶۵ میلیارد دلار

فایننشال تایمز: دویچه بانک آلمان که با وجود پشت سر گذاشتن بحرانی طولانی همچنان یکی از بزرگترین بانک‌های اروپایی به شمار می‌رود، در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ متحمل ۱٫۶۵ میلیارد دلار زیان شده است.

۱۶٫۴ میلیارد دلار

فایننشال تایمز: شرکت نفتی رویال داچ شل در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۶٫۴ میلیارد دلار سود خالص کسب کرده است که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۱٫۴ درصد

یورو استات: شاخص تورم مصرف‌کننده در منطقه یورو طی ماه ژانویه (۱۱ دی‌ماه تا ۱۱ بهمن‌ماه) در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۱٫۴ درصد افزایش یافته است.

۱٫۰   درصد

یورو استات: تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱٫۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۶٫۲ و ۷٫۴ درصد

یورو استات: نرخ بیکاری اتحادیه اروپا در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (۱۰ آذرماه تا ۱۰ دی‌ماه) به ۷٫۴ درصد رسید که پایین‌ترین میزان آن از ابتدای ثبت آمار بیکاری مشترک در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. نرخ بیکاری در منطقه یورو نیز در ماه دسامبر ۷٫۴ درصد گزارش شده است که پایین‌ترین رقم آن از اواخر بهار ۲۰۰۸ تاکنون به شمار می‌رود.

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.