صفحه اصلی / استان ها / ۱۵.۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب کشور، در استان کرمان
۱۵.۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب کشور، در استان کرمان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان خبر داد

۱۵.۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب کشور، در استان کرمان

کسب و کار نیوز :رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۷۷ روستای فاقد آب در تخصیص اعتبارات مورد توجه بوده اند، گفت: متاسفانه ۱۵.۱ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد آبِ کشور در استان کرمان است که نسبت به کل روستاها این عدد بالا است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر “جعفر رودری” صبح امروز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به آخرین اعداد بودجه امسال استان اظهار کرد: در بخش اعتبارات هزینه ای، ۵۹۱ میلیارد تومان ابلاغی به استان بوده که ۴۲۲.۲ میلیارد تومان معادل ۷۱.۴ درصد تخصیص داده شده است.

وی افزود: حقوق و مزایا براساس آخرین استعلامات تا پایان آذرماه پرداخت و اعتبارات سایر نیز هم اکنون در حال پرداخت است و با توجه به کسری که دستگاه ها به ویژه در مباحث مربوط به سوخت و کسری در سایر دارند، پرداخت بقیه موارد طبق روال در حال انجام است.

رودری با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ۱۸۹۷ میلیارد تومان ابلاغی به استان بوده که ۷۳۴ میلیارد تومان معادل ۳۸.۷ درصد تخصیص داده شده است بیان کرد: تغییر عمده‌ای که در روزهای گذشته ایجاد شده، مربوط به حوزه اعتبارات از محل درآمدهای نفتی است که امسال با توجه به فروش، تخصیص پایین بود اما در همین راستا در هفته گذشته افزایش تخصیص در این زمینه داشتیم که اعتبار تخصیصی این بخش به ۲۰ درصد رسیده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه موافقتنامه ها مبادله شده و مشکلی نداریم و تخصیص ها به دستگاه ها ابلاغ شده است، گفت: به منظور جبران خسارات ناشی از سیلاب امسال ۲۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مربوط به حوزه عشایری و ایل راه ها و مابقی در حوزه جهاد کشاورزی و به طور عمده لایروبی قنوات و کانال های آب است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۸۳ میلیون تومان اسناد تسویه به استان کرمان ابلاغ شده، اظهار کرد: ۱۳ میلیارد تومان بابت بدهی های سد قدرونی به نام ابلاغ شده است.

رودری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: بیش از ۱۴۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار ملی و ۱۷۹ میلیارد تومان استانی به حوزه آب روستایی استان تاکنون ابلاغ اعتبار شده که بیش از ۱۳۲ میلیارد تومان معادل ۴۱ درصد تخصیص داده شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۷۷ روستای فاقد آب در تخصیص اعتبارات مورد توجه بوده اند، افزود: متاسفانه ۱۵.۱ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار فاقد آبِ کشور در استان کرمان است که نسبت به کل روستاها این عدد بالا است.

همچنین مطالعه کنید:

با بانک‌های متخلف در موضوع وام ازدواج برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.