صفحه اصلی / استان ها / راه اندازی اتوبوس پر سرعت شهری تا پایان سال در بندرعباس
اتوبوس

راه اندازی اتوبوس پر سرعت شهری تا پایان سال در بندرعباس

کسب و کار نیوز: توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری در هرمزگان مهمترین موضوع مطرح شده در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان بود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما,مرکز خلیج فارس، استاندار هرمزگان در این نشست گفت: ایجاد زیرساخت‌های راه اندازی اتوبوس پرسرعت شهری (بی آر تی) در بندرعباس دو سال زمان برده است و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
فریدون همتی افزود: توسعه سایر وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی و ون در مناطق مختلف استان و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با اختصاص تسهیلات مناسب در دستور کار قرار قرار گرفته است.
استاندار هرمزگان افزود: براساس تصویب دولت ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای جبران این خسارت‌ها بویژه در اراضی کشاورزی استان اختصاص یافت و در بین شهرستان‌هایی که بیشترین خسارت را دیده بودند توزیع شد.
وی همچنین گفت: اکنون آمد و شد دریایی و پرواز بندرعباس به جزیره بوموسی و بالعکس پنج روز در هفته برقرار است
استاندار هرمزگان افزود: با پیگیری و تامین منابع مالی به زودی دو پرواز در هفته از جاسک به تهران و بالعکس راه اندازی می‌شود که در توسعه سواحل مکران نقش مهمی دارد.
وی همچنین به اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به صدا و سیما براساس احکام دائمی قانون برنامه‌های توسعه کشور در راستای فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی اشاره کرد و گفت: این اعتبارات زیر نظر شورای اطلاع‌رسانی استان برای تولید برنامه‌های مناسب توزیع می‌شود..
فریدون همتی گفت: اکنون متوسط مصرف روزانه بنزین در استان بعد از اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت ۲۸ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: باید برای روان سازی ترافیک در مرکز شهر بندرعباس مطب‌های پزشکان و بنکداران و صنوف دیگر در دیگر مناطق شهر توزیع شوند.
استاندار هرمزگان همچنین از مردم و مسئولان استان برای جلوگیری و توطئه دشمنان در اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت در این استان قدردانی کرد.
فریدون همتی از دستگاه‌های مسئول خواست تا نظارت‌های خود را بر بازار و حمل و نقل با جدیت ادامه دهند تا از هرگونه افزایش و سوء استفاده در این بخش جلوگیری شود.
وی از سفر رئیس جمهور به هرمزگان در دی ماه امسال خبرداد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا طرح‌ها و برنامه‌های خود را آماده و اعلام کنند.
شهردار بندرعباس هم در این نشست گفت: اکنون شهرداری‌ها برای توسعه و تجهیز بخش حمل و نقل از منابع و درآمد‌های خود هزینه می‌کنند و اگر قرار است این بخش تقویت شود حمایت‌های دولتی نیز باید صورت گیرد.
عباس امینی زاده افزود: خطوط حمل و نقل عمومی و اتوبوسی شهرک پیامبر اعظم بندرعباس راه اندازی شده است و بزودی حمل و نقل عمومی محلات برای پیوستن به خطوط بی آر تی گسترش می‌یابد.
بابک هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس هم در این نشست گفت: برای آماده سازی شبکه حمل و نقل اوتوبوس پر سرعت شهری ۱۰۰ هزار متر مربع پارکینگ حاشیه‌ای در شهر بندرعباس ایجاد شده است و در حال گسترش است.

همچنین مطالعه کنید:

بررسی تلویزیون LG OLED C1

به گزارش کسب و کار نیوز ، همان‌طور که در تلویزیون‌های OLED مرسوم است، C1 …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *