صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / میزان بدهی دولت اعلام شد

میزان بدهی دولت اعلام شد

کسب و کار نیوز - معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور گزارش "بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی" طی دوره سه ماهه اول امسال را به رئیس‌جمهوری ارائه کرد.

 

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور اعلام کرد: در اجرای حکم بند (ب) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی برای سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، به منظور ارائه به کمیسیون‌های ذیربط در مجلس شورای اسلامی در معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی) تهیه و برای رئیس‌جمهوری محترم ارسال شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایبنا، این گزارش می‌افزاید: به منظور احصا و گزارش ارقام بدهی‌ها و مطالبات بخش عمومی و در اجرای حکم ماده مذکور، از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر ۱۸ فقره گزارش بدهی‌ها و مطالبات در مقاطع سه ماهه و سالانه برای مراجع قانونی ذیربط توسط مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی و با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها تهیه گردیده است.

بر اساس این گزارش، تا کنون بیش از ۹۰ هزار فقره گزارش از بیش از ۳۵۰۰ نقطه گزارشگری (دستگاه اجرایی) از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت گردید که مبنای تهیه گزارشات مجموعه دولت و شرکت‌های دولتی بوده است.

گفتنی است، فرآیند اخذ اطلاعات طبق بخشنامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور از سال ۱۳۹۵ تاکنون به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه مذکور است.

همچنین مطالعه کنید:

استقبال سفیر بوسنی و هرزگوین از برپایی نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی در این کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، رییس صندوق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *