صفحه اصلی / سیاسی / دولت / دولت نظام‌نامه اجرای قانون ثبت شرکت‌ها را اصلاح کرد
dolat

دولت نظام‌نامه اجرای قانون ثبت شرکت‌ها را اصلاح کرد

کسب و کار نیوز - با تصویب هیئت وزیران، نظام‌نامه اجرای قانون ثبت شرکت‌ها اصلاح شد.

هیئت  وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تأمین امکانات ضروری و تجهیزات مناسب و خدمات پروازی جهت اطفای حریق هوایی جنگل‌ها و مراتع کشور، به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اختصاص داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، این تصمیم هیئت وزیران، با هدف حفظ، نگهداری، پیشگیری و ارتقاء توان سازمان‌های متولی در کاهش روند آسیب‌پذیری پوشش جنگلی ایران اتخاذ شد.

با تصویب هیئت وزیران، نظام نامه اجرای قانون ثبت شرکت‌ها اصلاح شد.

به موجب این اصلاحیه، تبدیل کلیه شرکت‌های مندرج در قانون تجارت به یکدیگر مجاز است و نحوه تبدیل این شرکت‌ها به یکدیگر، به موجب دستورالعملی خواهد بود که ظرف مدت سه ماه، توسط معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تهیه می‌شود.

موافقت دولت با تغییرات تقسیمات کشوری در استان فارس

در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری براساس بررسی‌های انجام شده، هیئت وزیران با برخی تغییرات و اصلاحات تقسیماتی در استان فارس موافقت نمود.

به موجب این تصمیمات، ایجاد هفت شهرستان و یک بخش، تبدیل یک روستا به شهر، ایجاد یک فرمانداری ویژه و تغییر مرکز دو دهستان در استان فارس، به تصویب هیئت وزیران رسید.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات تعیین کرد.

همچنین مطالعه کنید:

بار نسخه‌نویسی الکترونیک بر دوش داروخانه‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدرضا دری با بیان اینکه در ابتدا قرار بود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *