صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / کاهش هزینه‌ها با نوآوری‌های شبکه بانکی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خبر داد

کاهش هزینه‌ها با نوآوری‌های شبکه بانکی

کسب و کار نیوز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه نوآوری‌های شبکه بانکی بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داد، گفت: هر چه گردش مالی در کشور سریعتر رخ دهد به همان میزان گردش اقتصادی سرعت خواهد گرفت.

عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در مسیر بهبود وضعیت شبکه بانکی و استفاده از فناوری‌های نوین در این حوزه، گفت: در سال‌های اخیر نوآوری‌های شبکه بانکی بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شاید استفاده از فناوری‌های جدید برای برخی سخت باشد اما می‌توان با ارائه آموزش‌های لازم این مسیر را نیز هموار کرد، افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته نوآوری‌های بانکی با آموزش‌های همگانی همراه بوده تا نهایت استفاده در مسیر بهبود وضعیت رخ دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه استفاده از فناوری‌های نوین گردش مالی را نیز تسهیل می‌کند، تصریح کرد: هر چه گردش مالی در کشور سریع تر رخ دهد به همان میزان گردش اقتصادی سرعت می‌گیرد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه اکنون زمان توقف در دستاوردهای جدید بانکی نیست، گفت: باید بتوان با دستاوردهای جدید بانکی امکان ارتباط با سایر بانک‌های دنیا در قالب پیمان‌های دو یا چند جانبه را نیز فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید گزارشی از علم روز نوین مورد استفاده در شبکه بانکی ارائه کند، افزود: درحال‌حاضر نحوه بانکداری با فناوری‌های نوین قابل پذیرش و در برخی از موارد ستودنی است، زیرا با این نوع روش‌ها بسیاری از دغدغه‌های مردم کاهش یافته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: خوشبختانه دخیل شدن نوآوری‌ها و فناوری در حوزه بانکی شناسایی مفاسد و برخورد با آنها را نیز تسهیل کرده که این خود گام بزرگی رو به جلو است.

همچنین مطالعه کنید:

مسکن

سوداگری بانک ها در بازار مسکن

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، گناهکار اصلی بانک هایی اند که این روزها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *