صفحه اصلی / اصناف / هشدار به خریداران خودروهای خارجی

تا دو ماه آینده فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو به حداقل می رسد

هشدار به خریداران خودروهای خارجی

کسب و کار- رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: به دلیل ثبات نرخ ارز، نبود خریدار در بازار و وجود تعداد زیاد فروشندگان، پیش‌بینی می‌شود شاهد به حداقل رسیدن فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو باشیم.
به گزارش کسب و کار نیوز، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: اکنون در خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومانی از جمله پژو پارس، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و وی ۸ ، همچنین سمند و پژو ۴۰۵ شاهد حباب قیمتی هستیم. موتمنی گفت: قیمت خودرو در روزهای گذشته و پیش از تعطیلات ماه محرم تا حدودی با شیب ملایم کاهش داشته و این رویه را می توان در همه انواع خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی مشاهده کرد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران بیان کرد: با قیمت‌های موجود در بازار هرچند فروشنده خودرو زیاد است، اما مشتری وجود ندارد و خریداران واقعی اگر عجله نکنند و وقت بیشتری در بازار بگذارند می توانند خودروی مد نظرشان را با قیمت‌های مناسب‌تری خریداری کنند.به اعتقاد وی، این روزها همچنان رکود بر بازار حاکم است و جز افرادی که نیاز واقعی به خودرو دارند، کسی خرید انجام نمی‌دهد. موتمنی ابراز داشت: ثبات نرخ ارز در هفته‌های گذشته، تغییر و تحولات مدیریتی خودروسازان و جلوگیری از فروش عمده و کارتکسی سبب شده تا کاهش قیمت خودروها را شاهد باشیم و اگر عرضه خودرو از سوی خودروسازان تداوم داشته باشد، کاهش بیشتر قیمت ها متصور خواهد بود. «کارتکس یعنی علاوه بر اینکه خودرو صفر کیلومتر است، خودرو هنوز پلاک نشده و سند خودرو به نام هیچ شخصی صادر نشده است. وی خاطرنشان کرد:‌ مشتریان افراد باهوشی هستند، آنان می پرسند وقتی دلار تا مرز ۱۶ هزار تومان بالا رفت قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱، ۳۸ میلیون تومان بود اما حال که قیمت دلار به حدود ۱۱ هزار تومان رسیده، چرا باید قیمت همان خودرو ۴۶ میلیون تومان باشد؟ و یکی از دلایل رکود بازار همین است.
موتمنی در ادامه خطاب به خریداران خودروهای خارجی هشدار داد: این روزها برخی خودروهای خارجی به نام کارتکسی به مشتریان فروخته می شود، در حالی که واردات خودرو به کشور ممنوع است و بنابراین خودروی کارتکسی وجود ندارد.وی گفت: در یکی از همین موارد، خودرویی متعلق به مناطق آزاد، به نام خودروی کارتکسی به مشتری فروخته شد و به دلیل ارائه قیمت پایین تر، مشتری اغفال شد.موتمنی تاکید کرد:‌ خریداران باید خودروی خارجی را به صورت پلاک‌شده خریداری کنند و به دفاتری که این خودروها را به نام کارتکسی می‌فروشند اعتماد نکنند، بلکه از دفاتر و نمایشگاه‌های دارای پروانه کسب و شناسنامه‌دار خرید کنند.

همچنین مطالعه کنید:

حذف روزمزدها از لیست حمایتی دولت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این بین دولت اعلام کرده که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *