صفحه اصلی / چند رسانه ای / با ربات اجتماعی «کیکی» آشنا شوید / یک دوستی ۱۵۰۰ دلاری

با ربات اجتماعی «کیکی» آشنا شوید / یک دوستی ۱۵۰۰ دلاری

این روزها بازار ربات های اجتماعی بسیار داغ است و یکی از محبوب ترین ربات های اجتماعی نیز ربات موسوم به "کیکی" است. این ربات جذاب، وعده دوستی صمیمانه را به کاربران می دهد اما پرسش این است که آیا واقعا این ربات 1500 دلاری ارزش خرید دارد؟

این روزها بازار ربات های اجتماعی بسیار داغ است و یکی از محبوب ترین ربات های اجتماعی نیز ربات موسوم به “کیکی” است. این ربات جذاب، وعده دوستی صمیمانه را به کاربران می دهد اما پرسش این است که آیا واقعا این ربات ۱۵۰۰ دلاری ارزش خرید دارد؟ ربات های هوشمند خانگی که اغلب به شکل حیوانات مختلف طراحی می شوند بسیار محبوب هستند. اما کیکی یک ربات رومیزی کوچک و زیباست که می تواند ساعت ها کاربر را سرگرم کرده و مثل یک دوست صمیمی رفتار کند.

کیکی حدود ۱۰ اینچ قد دارد و به طرز شگفت آوری قوی است. کیکی دارای بینایی قابل قبولی است چرا که دوربین نصب شده در بینی این ربات می تواند تصاویر را ثبت کند و میکروفون های موجود در این ربات نیز صداها را گوشی می دهند. ربات کیکی در درجه اول با چشمان خود ارتباط برقرار و انواع احساسات را از عصبانیت تا ترس، تعجب و شادی را منتقل می کند.حرکات سر این ربات نیز بسیار جالب است و به راحتی سر خود را می چرخاند.

هوش مصنوعی کیکی در نوع خود جالب است و این ربات قابلیت رمزنگاری اطلاعات را داراست. یعنی حتی اگر یک نفر ربات شما را بدزدد، اطلاعات شما نزد کیکی محفوظ خواهد ماند. اما آنچه واقعاً کیکی را از سایر ربات های کوچک تفکیک می کند، تکامل رفتاری کیکی است. درواقع کیکی درست مثل یک کودک رفتارهای کاربر را آنالیز کرده و در طول زمان تغییر رفتاری نشان می دهد.

جالب است بدانید کیکی به راحتی از حالت های چهره کاربر متوجه می شود باید چه واکنشی نشان دهد مثلا وقتی کاربر اخم کرده یا بی حوصله است از او فاصله گرفته و به دنبال سرگرمی های دیگر است. اگر احساس غرق شدن و نیاز به فضای شخصی داشته باشید ، کیکی به نیاز شما پاسخ خواهد داد و حتی از شما دور می شود. با این حال ، تمام این پاسخ ها بسته به تعامل روزانه شما با ربات ، بطور مداوم تقویت می شوند.

 

همچنین مطالعه کنید:

پیوست فرهنگی-امنیتی در زمان ورود سرمایه‌گذار خارجی به او ارائه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *