صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / برترین‌های نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹
برترین‌های نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹
۰۶ Aug 2003, Kirkuk, Iraq --- A worker maintains production at the North Oil Company in Kirkuk. North Oil Company, which produces two-thirds of Iraq's total, has been unable to export due to sabotage on the pipeline, twice last month. --- Image by © Ed Kashi/Corbis

در کمیسیون انرژی اتاق تهران بررسی شد

برترین‌های نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹

کسب و کار نیوز : رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران در نشست این کمیسیون به برترین‌های نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و گفت: کشورهای روسیه، چین، هند، ترکیه و ایران اتحاد جدیدی را برای کنترل بازار نفت ایجاد کرده‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, شانا، رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران در نشست این کمیسیون به گزارش مطالعاتی اخیر آژانس بین‌المللی انرژی درباره نفت و آرایش اقتصادی کشورهای دنیا در این حوزه اشاره کرد و گفت: براساس این گزارش، کشورهای روسیه، چین، هند، ترکیه و ایران اتحاد جدیدی را برای کنترل بازار نفت ایجاد کرده‌اند و به نظر می‌رسد حلقه اقتصادی جدیدی در بازار جهانی نفت در حال شکل‌گیری است.
وی به گزارش اخیر بررسی آماری شرکت بریتیش پترولیوم درباره وضع انرژی جهان در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و افزود: بر اساس این گزارش، سوخت‌های فسیلی ۸۴.۷ درصد مصرف انرژی جهان را تشکیل می‌دهد و از آمریکا به‌عنوان برترین کشور جهان در تولید نفت، گاز و ذغال‌سنگ نام برده شده‌ است.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بر اساس گزارش اخیر بریتیش پترولیوم، کشور چین یکی از پنج کشور تولیدکننده برتر نفت جهان است، تصریح کرد: همچنین در این گزارش، از آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز طبیعی جهان در سال ۲۰۱۹ یاد شده‌ است، در حالی که نام کشورهای کانادا، چین و نروژ نیز در بین ۱۰ کشور برتر تولیدکننده انرژی جهان دیده می‌شود.
پدیدار عنوان کرد: گزارش‌های مطالعاتی بین‌المللی نشان می‌دهد کشورهای آمریکا، روسیه و ایران در صدر تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی قرار دارند، در حالی که دیگر کشورهای خاورمیانه جایی در فهرست ۱۰ کشور نخست ندارند.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *