صفحه اصلی / سرخط خبرها / محصول ۳۰۱ ایران خودرو افتخاری برای هر ایرانی است
ایران خودرو

نماینده مجلس شورای اسلامی:

محصول ۳۰۱ ایران خودرو افتخاری برای هر ایرانی است

کسب و کار نیوز- نماینده مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی برای حمایت از شرکت هایی که قدم در مسیر خودکفایی و رفع نیازهای وارداتی کشور گذاشته اند، خواستار حمایت همه جانبه از سوی شبکه بانکی و دستگاه های حامی و پشتیبان شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایکوپرس، سید فرید موسوی در بازدید از سالن ایران خودرو در نخستین نمایشگاه فرصت های داخلی سازی و رونق تولید گفت: این آرزوی دیرینه ما بوده که بتوانیم نیازهایمان را براساس ظرفیت های داخلی به ویژه در بخش صنعت تامین کنیم. موجب مسرت است اقداماتی که در وزارت صنعت به ویژه در حوزه خودروسازی انجام شده برمبنای این سیاست و راهبرد بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس نیز از این اقدامات حمایت و در صورتی که خلاء قانونی وجود داشته باشد آن را مرتفع خواهد کرد.
وی خودکفایی و اشتغال را از چالش های مهم اقتصاد کشورعنوان کرد و گفت: با  سرمایه گذاری در داخلی سازی تولید، علاوه بر رونق تولید، بخش مهمی از مشکلات مربوط به اشتغال نیز مرتفع خواهد شد.
موسوی با اشاره به موفقیت ایران خودرو در به ثمر رساندن پروژه ۳۰۱ آن را افتخاری برای هر ایرانی دانست و گفت: ایران خودرو توانسته خودرویی را که می توانست با صرف هزینه بالا از مسیر واردات به بازار کشور وارد شود و استفاده آن برای تمامی اقشار جامعه میسر نبود را به مرحله تولید برساند و این اتفاق مبارکی است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرصت های داخلی سازی و رونق تولید گفت: این نمایشگاه در نوع خود منحصربه فرد است، پیش از این نمایشگاه ها محل عرضه و معرفی کالا و خدمات بوده اند اما نمایشگاه فعلی تقاضا محور است. واحدهای صنعتی مانند خودرو نیز در این نمایشگاه و اعلام نیاز خود پیشگام هستند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پیش از این بسیاری از تولیدکنندگان اظهار می کردند که ما توان تولید داریم اما حمایتی از ما نمی شود، الان این اتفاق با دعوت وزارت صمت از صنایع کشور و کارآفرینان افتاده و نیازمندی ها در معرض دید قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: از کارآفرینان و واحدهای فعال صنعتی دعوت می کنیم تا نیازها را ببینند تا با استفاده از ظرفیت آنان داخلی سازی صورت بگیرد. توان صادرات نیز وجود دارد، بعد از محدودیت های فعلی نیز می توان بازارهای بین المللی را مبتنی بر ظرفیت های موجود پوشش داد.

همچنین مطالعه کنید:

سازوکارهای عرضه مسکن در بورس کالا ابهام دارد/بن بست پیش فروش متری مسکن در بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب کار نیوز ، این در حالی است که وزیر امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *