صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ۹۰ درصد تجارت وزنی ایران از راه دریا انجام می شود
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

۹۰ درصد تجارت وزنی ایران از راه دریا انجام می شود

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران ظرفیت مناسبی در حمل و نقل دریایی دارد و هم اینک ۹۰ درصد تجارت وزنی کشور از این طریق انجام می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، محمدعلی حسن زاده روز چهارشنبه در بازدید از بندر چابهار و نشست با مدیران این بندر اظهار داشت: از مجموع ۱۰۰ درصد تجارت ایران ۹۰ درصد تجارت وزنی از طریق دریا انجام می‌شود که از این مقدار ۸۱ درصد آن در جنوب کشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: در سازمان بنادر رتبه خوبی در سرمایه پذیری بین همه دستگاههای دولتی داریم و سرمایه گذاران نیز مشتاق و متقاضی حضور در سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه گذاری هستند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه امسال تعرفه‌های خدمات مواد معدنی اعم از تخلیه، بارگیری و انبارداری را افزایش داده‌ایم، خاطرنشان کرد: تسری قوانین منطقه آزاد به بنادر چابهار در مجلس شورای اسلامی است که تا چند ماه دیگر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: همچنین سه نفر از وزرای اقتصادی دولت در نامه‌ای تأکید کرده‌اند که بحث تسری قوانین و مقررات مناطق آزاد به بندر چابهار از اولویت‌های توسعه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

حسن زاده افزود: درصورت تصویب این طرح، کمک‌های شایانی در حوزه تخفیفات، تسهیلات و مالیات انجام می شود.

وی ادامه داد: تنها سه درصد خدمات انبارداری کشور از ۱۰۰ درصد را شرکت انبارهای عمومی ارائه می‌کند و ۹۷ درصد این خدمات را بخش خصوصی انجام می‌دهد که این امر توجه بیش از پیش به بخش خصوصی را نشان می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

مصوبات ادامه دار جبران کسری بودجه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، اما نمایندگان مجلس سازمان مالیاتی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *