صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / کشتار دام و طیور منطبق با استانداردها نباشد، جرم است
کشتار دام و طیور

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

کشتار دام و طیور منطبق با استانداردها نباشد، جرم است

کسب و کار نیوز : معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: چنانچه کشتار دام و طیور منطبق با استانداردها نباشد جرم محسوب شده و با همکاری نیروی انتظامی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, جواد رحمتی در جلسه کمیته استانی ساماندهی امور کشتارگاه‌های دام استان با بررسی آخرین وضعیت کشتارگاه‌های شهرستان‌ها، اظهارکرد: در کشتارگاه‌های مجاز سلامت دام حین و بعد از کشتار مورد بررسی واقع می‌شود ولی در کشتارگاه‌های غیرمجازی که مورد تایید دامپزشکی نیست این امر اتفاق نمی‌افتد و سلامت دام ذبح شده دارای تردید بوده و مصرف دام‌های آلوده و ناسالم باعث بروز بیماری‌های مختلفی در مصرف کننده می‌شود که در پاره‌ای از موارد چون تب کریمه کنگو مرگ مصرف کننده را به دنبال دارد.
وی با تاکید بر استفاده از توان بخش خصوصی در سرمایه گذاری کشتارگاه و صنعت‌های وابسته به آن، افزود: نباید کشتارهای غیرمجاز باعث تعطیلی کشتارگاه‌های فعال و دارای مجوز بشوند.
همچنین در ادامه این جلسه مدیرکل دامپزشکی با ارائه مهمترین اقدامات انجام یافته در خصوص کشتارگاه‌های دام، از تعطیلی و پلمب ۱۴ باب کشتارگاه سنتی در سطح استان خبر داد.

همچنین مطالعه کنید:

کمیته امداد

مردم آذربایجان شرقی به “رزمایش بخشش ایرانیان” در ماه رمضان بپیوندند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمد کلامی اظهار کرد: در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *