صفحه اصلی / سیاسی / سایر حوزه های سیاسی / استقرار ۵۰۰ گردان بسیج در مناطق حادثه‌خیز در انتظار تصمیم مجلس
استقرار ۵۰۰ گردان بسیج در مناطق حادثه‌خیز در انتظار تصمیم مجلس

سردار سپهر خبر داد

استقرار ۵۰۰ گردان بسیج در مناطق حادثه‌خیز در انتظار تصمیم مجلس

سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما از آمادگی بسیج برای ساخت ۲۰ هزار خانه در مناطق سیل زده خبر داد.

سردار سپهر

به گزارش کسب و کار نیوز، سردار سپهر، جانشین سازمان بسیج مستضعفین ضمن تشریح آخرین وضعیت سیل در استان‌ها گفت: بسیج آماده ساخت خانه‌های آسیب دیده است.

وی در پاسخ به اظهارات مهدیان، معاون بنیاد مسکن مبنی بر تأمین اعتبارات اجاره بهای مستأجرین در مناطق سیل زده افزود: اکنون در لرستان خانه اجاره‌ای وجود ندارد و یا به اندازه بسیار ناچیز است و با استقرار مردم در چادر نیز مشکلات موقت آنها حل نخواهد شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: طبق توافقی که با بنیاد مسکن داشتیم بسیج آماده ساخت ۲۰ هزار مسکن توسط گروه‌های جهادی بسیج می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار سپهر با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری درباره رسیدگی به مناطق سیل زده گفت: ما به پشتوانه ۷۵ هزار مسجد در کشور و پایگاه‌های بسیج آماده جمع آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی ۲۰ هزار مسکن جهت کمک به دولت به همت گروه‌های جهادی هستیم.

وی در ادامه افزود: اگر بستر و ساز و کار ساخت منازل زودتر مشخص شود؛ گروه‌های جهادی به ساخت منازل در مناطق سیل زده ادامه می‌دهد.

جانشین ریاست سازمان بسیج که در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری صحبت می‌کرد، با اشاره به اقدامات امیدبخش سازمان بسیج و ارگان‌های نظامی به مناطق سیل زده عنوان کرد: حجم زیادی از گروه‌های جهادی در لرستان مستقر هستند اما نگرانی اصلی ما از کمبود منازل استیجاری برای مردم است.
وی افزود: در همین راستا سازمان بسیج توافقی با بنیاد مسکن برای نوسازی و بازسازی ۲۰ هزار واحد مسکونی داشته است و این سازمان آمادگی شروع کار و اتمام آن تا پایان سال جاری را دارد.
سردار سپهر تصریح کرد: یکی از پیشنهادهای ما در این راستا این است که از ظرفیت مساجد استفاده کنیم لذا اگر از ظرفیت ۷۵ هزار مسجد استفاده و هر کدام متقبل هزینه بازسازی یک خانه شوند می‌توان با کمک‌های مردمی مشکل مسکن سیل زدگان را برطرف کرد. ما عقیده داریم که کمک‌های بنیاد مسکن کفاف نیاز مردم را نمی‌دهد و در این شرایط کمک‌های مردمی بسیار مفید فایده خواهد بود.
وی افزود: پایگاه‌های بسیج در مساجد به طور مداوم در حال تماس و ارسال کمک‌های مردمی هستند و اگر این زیرساخت‌ها توسط بنیاد مسکن فراهم شود در بحث بازسازی و نوسازی منازل نیز شاهد تسریع روند کار خواهیم بود.
جانشین ریاست سازمان بسیج گفت: سازمان بسیج با ارسال گروه‌هایی از طلاب، دانشجویان و هنرمندان و پزشکان ضمن بازسازی ویرانه‌های سیل زدگان، امید را به مردم تزریق کرده و همزمان با ترمیم و بازسازی ویرانه‌ها نیازهای روحی آنها را بر طرف کرده است.

وی عنوان کرد: بسیج تمام تلاش خود را با ارائه خدمات جهادی و ارسال گروه‌های تخصصی بسیجی به کار گرفته تا نیازهای مردم شریف مناطق سیل زده را پاسخ دهد.

سردار سپهر در پایان خاطرنشان کرد: من از نمایندگان مجلس درخواست دادم با توجه به اینکه کشور در منطقه حادثه خیز واقع شده است سازوکار قدرتمندی را برای امداد و نجات و مقابله با حوادث طبیعی فراهم کنند. ما قادر هستیم گردان‌های بسیج را به میزان ۵۰۰ گردان در شهرهای مختلف مستقر کنیم اما استقرار این گردان‌ها نیازمند ساز و کار قانونی است تا بتوان بیش از این به مردم خدمت رسانی کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

حضور ۴.۵ میلیون اتباع غیرمجاز در ایران/ کمک ناچیز کمیساریا

حسین ذوالفقاری، در حاشیه دیدار با فیلیپو گرندی، کمیسر عالی امور پناهندگان سازمان ملل اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.