سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / سایپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سایپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاري در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي امضا كردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایپانیوز، امضای این تفاهم‌نامه که توسط امیر چراغعلی معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا و بهزاد رستمی معاون پژوهشی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران انجام شد، باهدف توسعه فعالیت‌های دانش‌محور و فناورانه مبتنی بر نیاز صنعت خودرو، مشارکت بین صنعت و دانشگاه و بسط و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی، جهت‌دهی به پژوهش، آموزش و توسعه زیرساخت‌های تخصصی و پاسخ‌گویی به مطالبات علمی و نیازهای تخصصی دانش در صنعت خودروسازی صورت گرفته است.

همچنین اجرای پروژه‌های آموزشی و پژوهشی باهدف ایجاد دانش فنی و توسعه فناوری و تجاری‌سازی مطابق نیاز صنعت خودرو، استفاده متقابل از امکانات و ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، ارتقای مهارت دانشجویان با اجرای دوره‌های آموزش حین تحصیل، همکاری در بازنگری برنامه‌ها و سرفصل‌های دروس تخصصی دانشگاه منطبق با نیاز صنعت خودرو، همکاری برای انجام مطالعات آینده‌پژوهی به‌منظور توسعه کالا و خدمات در حوزه خودرو و استفاده از امکانات کتابخانه‌ای و نرم‌افزاری از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه بوده است.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های کارکنان گروه سایپا به‌عنوان یکی از اولویت‌های این مجموعه در دستورکار قرار دارد.

امیر چراغعلی افزود: در راستای کاهش وابستگی به خارج از کشور و استفاده حداکثری از دانش و ظرفیت‌های داخلی باید از امکانات و توانمندی‌های حوزه‌های علمی و پژوهشی کشور استفاده کنیم.

به گفته وی ارتباط صنعت و دانشگاه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌ها و اولویت‌ها باید مورد توجه هر دو حوزه باشد تا با استفاده از تجربیات متقابل، موانع را از پیش پای جریان تولید کالای داخلی برداریم.

چراغعلی ادامه داد: استفاده از دانش روز در کشور می‌تواند زمینه حل و فصل هرچه سریعتر مشکلات و چالش‌های صنایع را فراهم کند.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا، دانشگاه تهران را یکی از بهترین حوزه‌های علمی و پژوهشی کشور دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت‌های علمی این دانشگاه، در زمینه‌هایی مانند افزایش عمق داخلی‌سازی محصولات، همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقای توانمندی و مهارت نیروهای انسانی فعال در این گروه، به اهداف خوبی دست خواهیم یافت.

بهزاد رستمی معاون پژوهشی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران نیز در این مراسم اظهارکرد: با استفاده از امکانات و تجربیات تولیدی گروه خودروسازی سایپا، قصد داریم در زمینه تربیت متخصصان و مهندسان توانمند در زمینه‌های فنی و تولید، گام‌های جدیدی برداریم.

همچنین مطالعه کنید:

۳ میلیارد دلار حجم قاچاق لوازم یدکی/ با قاچاقیان اصلی کاری ندارند

به گزارش کسب و کار نیوز ، امیرحسین صیرفی در مورد وضعیت قاچاق در بازار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *